українська російська англійська
Наталія Микольська: Наше завдання - налагодити постійний діалог між українськими та європейськими підприємствами
20.05.2016 | 17:20
МІНІСТЕРСТВО ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ І ТОРГІВЛІ УКРАЇНИ

Зони вільної торгівлі покликані сприяти усуненню бар'єрів у торгівлі. Такі угоди забезпечують вільне переміщення товарів, послуг, інвестицій і людей. Про це сказала заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України - Торговий представник України Наталія Микольська під час свого виступу на зустрічі з членами Європейської бізнес асоціації.

«Наше завдання - налагодити постійний діалог між українськими та європейськими підприємствами. Відтепер малий та середній бізнес України, користуючись цими угодами, може отримати цілий ряд вигод і переваг, а також розширити доступ до нових ринків», - розповіла Наталія Микольська.

Вона також додала, що зони вільної торгівлі  можуть бути побудовані на трьох основних принципах лібералізації: торгівлі товарами, торгівлі послугами та інвестиціях. Крім того, ЗВТ можуть охоплювати права на інтелектуальну власність і державні закупівлі.

«Зони вільної торгівлі – це перш за все можливості, що відкриваються перед бізнесом. У той же час ми очікуємо більшої активності зі сторони бізнесу не лише при застосуванні угод, а й стосовно проблемних питань очікувань та необхідних кроків Уряду, що виникають у ході реалізації таких угод», - повідомила Торговий представник України.

Також під час свого виступу вона окреслила мережу зон вільної торгівлі України, розповіла про Генералізовану систему преференцій, яку надають Канада, ЄС, Туреччина, Японія та США, а також про головне, що вже реалізовано. Відтак під дію ГСП повернено наступні українські товари:

·         рідкісні гази, крім аргону;

·         частини до залізничних локомотивів або моторних вагонів трамвая або рухомого складу;

·         макуха та інші тверді залишки виділення жирів та олії із соняшникового насіння.

Наталія Микольська охарактеризувала нові можливості включення нових товарів до Генералізованої системи преференцій США через процедуру щорічного перегляду та наголосила на важливості постійної співпраці з бізнесом.

У рамках проведення роботи з підвищення обізнаності українських експортерів щодо можливостей використання механізмів Генералізованої системи преференцій США Мінекономрозвитку створено на веб-сайті окремий розділ щодо ГСП, в якому розміщено всю інформацію. Також інформація постійно надається бізнесу під час форумів та семінарів.

Розпочато поступову лібералізацію торгівлі з ЄС. Наявні на сьогодні дані оперативної митної статистики за 4 місяці поточного року вже дають змогу оцінити перші 120 днів дії режиму поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі з ЄС.  

Варто виділити низку позитивних моментів. Передусім, констатується зростання вітчизняного експорту у порівнянні з 4 місяцями минулого року по таких товарах:

·         продовольчі товари та напої – на 46%;

·         транспортні засоби і запасні частини – на 3%;

·         споживчі товари – на 21%.

Наталія Микольська окреслила подальші кроки в рамках інтеграційних процесів з ЄС, а саме: приєднання України до Пан-Євро-Мед Регіональної конвенції преференційного походження товарів. Кінцева мета: Збільшення можливостей для преференційного експорту вітчизняних товарів. Також заплановане створення багатокластерного діалогу Україна-ЄС щодо взаємодії з питань промислової політики, що, у свою чергу, розширить присутність вітчизняних товарів з високим ступенем переробки на риках ЄС та залучатиме Україну в європейські ланцюги створення доданої вартості.

 

 

версія для друку