українська російська англійська
В'ячеслав Кириленко: "Нам потрібно виходити на політику реальної підтримки науки"
20.05.2016 | 17:42
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Напередодні Дня науки, яке відзначатимуть  21 травня,  Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко взяв участь в урочистому засіданні  з нагоди свята. У заході також взяли участь Міністр освіти і науки Лілія Гриневич, заступник Міністра Максим Стріха, а також науковці, дослідники  та працівники наукової сфери.

Віце-прем’єр-міністр В’ячеслав Кириленко від імені Прем’єр-міністра привітав вчених з професійним святом і наголосив на особливій ролі науки в житті суспільства. Він запевнив, що  Уряд шукатиме і знайде шляхи для розв’язання найактуальніших проблем у науковій сфері.

«Ми багато років прямуємо до Європи і зараз наші зусилля на шляху євроінтеграції дають найбільший ефект. Але Європа – це конкурентне суспільство в економічному, інноваційному, науковому, інтелектуальному напрямках. Для того, щоб почувати себе в Європі комфортно, нам потрібно бути науково-спроможними. Безумовно, у нас є багато здобутків, які вже належним чином відзначені  у Європі, хоча  пробиватися туди не просто. Безумовно, нам потрібно виходити на політику реальної підтримки науки. А це означає, що і грошей на науку треба більше, і престижність праці науковця повинна бути вищою»,  - наголосив В’ячеслав Кириленко.

Віце-прем’єр-міністр зазначив, що наука і управління науковою сферою потрібно реформувати, але ця реформа не повинна розглядатися, як розправа над кимось або чимось.

Під час урочистого засідання  Віце-прем’єр-міністр  В’ячеслав Кириленко вручив науковцям державні нагороди та Премії Кабінету Міністрів України за розроблення і впровадження інноваційних технологій.
Також на заході було відзначено талановитих українських дослідників преміями  Scopus Awards Ukraine.

 

 

 

 

версія для друку