українська російська англійська
Міністр культури України Євген Нищук з робочою поїздкою відвідав Донеччину
20.05.2016 | 18:56
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час робочої поїздки до Донецької області Міністр культури України Євген Нищук, в рамках стратегічної сесії “Програма розвитку людського капіталу. Нова культурна платформа”, зустрівся з представниками міської влади міста Маріуполя та Фонду розвитку Маріуполя. Під час зустрічі обговорювалися шляхи і перспективи розвитку регіону, зокрема в контексті культурної політики.

Міністр культури зазначив, що приємно вражений бажанням місцевого населення змінити власне життя, зокрема провести ребрендинг міста, залучити молодих спеціалістів та митців до процесів реформування.

Нині європейські країни, наприклад Франція, маючи чималі проблеми з біженцями, терористами чи фінансовою скрутою, все одно, ця країна залишається славною передусім своїми культурними надбаннями – колекцією Музею Лувр, цирком ДюСолей, паризькими театрами – сказав Євген Нищук. – Донеччина, Маріуполь – це древній край, рекреаційна зона, потенційно туристично приваблива. Однак, через недооцінку, недостатню увагу, відсутність системної роботи у цьому напрямку – регіон довго залишався в тіні. Тож, ми як профільне Міністерство готові підтримати прагнення відродити славу Маріуполя і всіляко сприятимемо у актуальних реформаторських кроках, пов’язаних з культурою”.

Міністр зустрівся з представниками місцевих мистецьких організацій та об’єднань та поспілкувався з художниками, архітекторами, працівниками музеїв. Під час розмови були розглянуті актуальні теми міста та регіону в цілому – зокрема, розвиток музеїв та інших закладів культури, привабливість для бізнесу, а також актуальну нині тему охорони об’єктів культурної спадщини.

Євген Нищук підтримав ідею музейчиків міста Маріуполь щодо створення на вулиці, де розташовані одразу три з них – Маріупольський краєзнавчий музей, Музей народного побуту та Художній музей ім. Куїнджі – пішохідної зони і зазначив, що це допоможе формуванню культуро орієнтованого іміджу міста та позитивно впливатиме на розвиток культурного туризму.

 

 

версія для друку