українська російська англійська
У Києві розпочалися святкування Дня Європи
22.05.2016 | 10:05
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

За участю керівництва держави та міста, голови Представництва ЄС в Україні, представників посольств країн-членів ЄС, акредитованих в Україні у столиці розпочали відзначення Дня Європи. На Михайлівській площі столиці розташувалися індивідуальні зони посольств, де розмістили стенди з цікавою актуальною інформацією про досягнення та успіхи, якими пишається кожна з країн.

“Україна обрала європейський напрямок свого розвитку не рік і не два тому, ще з давніх-давен наша країна демонструє спільність за найвищими європейськими цінностями, свободами та правами людини. Втім, зараз, за прагнення до них, ми сплачуємо надзвичайно високу ціну. Зокрема, саме на захист власної честі та волі, прописних європейських норм, встали на захист українці в часи Революції Гідності, віддали свої життя Герої Небесної Сотні, саме демократичні європейські свободи відстоюють зараз наші бійці на сході України. Та, переконаний, вікова мудрість нашого народу допоможе у перемозі над ворогом та становленню миру в Україні”, – сказав Міністр культури України Євген Нищук.

В рамках роботи стендів країн-учасниць фестивалю Чехія основні акценти присвятила темі освіти, представники Польського інституту в Києві виставили на експонування фотовиставку з прикладами сучасної польської архітектури, Франція демонструє кінофільми про принади своєї країни, та проводить змагання зі знання французьких слів, Нідерланди – побудували маленьке містечко, Велика Британія частує традиційним чаєм, а Німеччина підготувала розважальну та пізнавальну програму.

Представники європейських держав планують представити також інші інтерактивні і творчі проекти, серед яких - гра в шахи на спеціально створеній “великій шахівниці” за участю юної чемпіонки Європи з шахів Вероніки Верем'юк, також будуть проведені театральні вуличні шоу, втілено проект “Тематичний поетичний Київ - 100 талантів”.

Окрім того, 22 травня о 12:00 на Михайлівській площі відбудуться урочисті проводи національної збірної команди з футболу для участі в Євро-2016, який відбудеться у Франції. Завершиться святкування в неділю опівночі переглядом класики європейського кіно у форматі "тихого кіно".

З 2003 року згідно з указом Президента України, щорічно кожної третьої суботи травня в Україні відзначається День Європи. Це свято було встановлено в зв'язку з прийняттям стратегічного курсу на інтеграцію в Європу і прагненням приєднатися до країн ЄС. Крім цього, День Європи в Україні символізує єднання, спільність цінностей та історії всіх націй, що живуть на континенті.

 

версія для друку