українська російська англійська
Документальне кіно зберігає актуальну правду про події сьогодення, - Євген Нищук
22.05.2016 | 11:29
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Євген Нищук взяв участь у презентації Першого міжнародного документального патріотичного фестивалю «КіноДок», що за підтримки Міністерства культури України розпочався у м. Чернігів.

“Жоден політик, чиновник, міністр не скаже більше за те, що закладається мовою кіно - документального, живого, яке показує людям правду, відкриває очі, закладає той фундамент, щоб молодь пам’ятала, в яких обставинах вона здобуває навіть на двадцять п’ятому році незалежності – свою справжню незалежність”, - сказав Міністр.

Матеріалу нині надзвичайно багато. І його треба архівувати та передавати наступним поколінням. Людська пам’ять має здатність “затиратися”, але ці кадри, що фіксуються у цих кіно-доказах – це наша історія, яка має велику силу. Окрім того, дуже цінно, що старт цього першого фестивалю бере початок саме з півночі України – нашого форпосту з цього боку країни”.

Міністр також висловив необхідність промоції документального кіно серед дітей та молоді, як націєформуючого фактору, що наглядно демонструє біль та мрії, проводить паралелі між минулим та майбутнім, дає можливість мислити та робити висновки, аби не допустити повторення помилок історії.

У заході також взяли участь ініціатори фестивалю - Дмитро Чирипюк та Анна Левківська, представники місцевої влади, а також видатні митці – польський режисер Кшиштоф Зануссі, українці Михайло Іллєнко, Сергій Маслобойщиков та Ада Миколаївна Роговцева.

“Хочу вклонитись тим творцям документального кіно, тим, які ризикуючи іноді навіть власними життями, відтворюють сьогодення. Вони – також Герої”, – сказала легендарна акторка.

По завершенні церемонії учасники та гості кінофестивалю на центральній площі міста біля меморіальних дошок вшанували пам’ять Героїв АТО, що загинули на сході України, а також Героїв Небесної Сотні. Серед інших Євген Нищук згадав Андрія Мовчана, свого колегу, майстра світла Національного академічного драматичного театру ім. І.Франка, що віддав своє життя на Майдані у Києві у лютому 2014 року, і підкреслив – подвиг кожного з сучасних Героїв заслуговує на те, щоб бути увіковічненим у фільмах, віршах, книжках, театральних та музичних творах.

Протягом двох днів в рамках фестивалю будуть показані фільми «Зима у вогні» Євген Афінієвського – цьогорічного номінанта від України на Оскар, короткометражних стрічок “Святослав”,  “Найближчі до бога”,  “Лист Тарковському”, “Дяка за службу”,  “6 поверхів”, “Воїни світла”, “Війна та місто”, “Джазбенд”, “Пісня бійця”, “Небесна сотня в вирій полетіла”, “Подає розбудова”, “Я не герой”, “Репатріот”, “Дім”, “Правда Майдану”, “Ландскнехти від Мельпомени”, “Два дні в Іловайську”, “Брат за брата”, “НебоФМ”, фільмів “Зворотній бік місяця”, “Сердце мами Гонгадзе”, “Добровольці божої чоти”, “Спадок нації”, “Шляхетність нації”. А також проведена археолого-етнографічна наукова конференція «Коріння української нації шлях до ідентифікації».

 

версія для друку