українська російська англійська
Діюча постанова КМУ щодо створення опорних шкіл має бути відкоригована відповідно до потреб ОТГ, - Геннадій Зубко
24.05.2016 | 16:56
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Реформа децентралізації передбачає новий, якісний рівень надання послуг у громадах, що об’єдналися, тих громадах, які вже сьогодні взяли на себе нові повноваження, у тому числі і в галузі освіти. Для цього влада надала цим громадам низку інструментів. По-перше прийнято рішення про створення в Україні,  і в першу чергу в ОТГ, нової освітянської моделі – моделі, що передбачає формування шкільних округів. У 2016 році держава запропонувала фінансову підтримку громадам, які ухвалять рішення щодо формування саме такої мережі. Про це заявив Віце-прем’єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі з об’єднаними територіальними громадами у рамках поїздки до Дніпропетровської області.

У Дніпропетровській області участь у конкурсі на створення опорних шкіл взяли 41 школа в органах місцевого самоврядування та 2 школи з об’єднаних територіальних громад, а всього в області налічується 879 середніх шкіл. «Виникає питання: чому участь у конкурсі взяли лише дві ОТГ?! Голови ОТГ скаржаться, що критерії формування опорних шкіл, які виписані у діючій постанові КМУ, насправді не дозволяють реалізувати таку можливість. Тому постанова має бути відкоригована відповідно до потреб ОТГ», - наголосив Геннадій Зубко.

Він закликав департаменти освіти у кожній області спільно з ОТГ та органами місцевого самоврядування відпрацювати всі дискусійні питання: «Всі критерії щодо створення мережі опорних шкіл мають бути чітко відпрацьовані на місцях. Слід більше працювати із громадами, готуючи нормативні акти. Адже часто нормативи із Києва не відповідають місцевим реаліям. У цьому випадку маємо відпрацювати дискусійні питання з обласними департаментами освіти, аби врахувати думку громад. Це стане дієвим стимулом до оптимізації діяльності громад. 

версія для друку