українська російська англійська
Міжвідомча комісія із забезпечення виконання Рамкової конвенції ООН про зміну клімату затвердила Національний кадастр антропогенних викидів парникових газів
24.05.2016 | 17:14
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Сьогодні, 24 травня 2016 року,  Міністр екології  та природних  ресурсів України  Остап Семерак  провів  робоче   засідання Міжвідомчої комісії   із забезпечення виконання   Рамкової конвенції ООН про зміну клімату.

Під час засідання  учасники комісії обговорили  та затвердили  проект Національного  кадастру антропогенних викидів із джерел та абсорбції поглиначами парникових газів в Україні.

Щорічне подання Кадастру до Секретаріату Рамкової Конвенції ООН про зміну клімату є  забезпеченням  виконання Україною своїх міжнародних зобов’язань зі звітності  за Рамковою конвенцією ООН, тому  дуже важливо  в цій роботі  максимально врахувати пропозиції міністерств, відомств та  громадськості», - зазначив Остап Семерак.

Крім того, на засіданні комісії було прийнято рішення  про те, що Україна разом із Кадастром буде вимагати  розмістити на сайті Секретаріату  повідомлення про факт порушення Російською Федерацією Резолюції  ООН щодо підтвердження територіальної цілісності України. Зокрема,  в Кадастрі, поданому Росією до Секретаріату Рамкової Конвенції ООН,  відображено викиди парникових газів на  території АР Крим.

«Позиція  Міністерства екології та природних ресурсів у цьому питанні є однозначною та непохитною. Крим – це Україна. Ми будемо ініціювати порушення цього питання на найвищому  міждержавному рівні. Адже у статуті ООН чітко зазначено, що  збереження територіальної цілісності всіх країн-членів ООН є одним з основних принципів її діяльності», - зазначив Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак.

версія для друку