українська російська англійська
Міністр інфраструктури України презентував іноземним партнерам амбітну програму реформ
24.05.2016 | 17:23
МІНІСТЕРСТВО ІНФРАСТРУКТУРИ УКРАЇНИ

Міністерство інфраструктури має амбітну програму реформ. Про це заявив Міністр інфраструктури України Володимир Омелян під час брифінгу за підсумками великої зустрічі з іноземними дипломатами, представниками міжнародних фінансових інституцій, а також центральних органів державної влади України.

«Міністерство інфраструктури має амбітну програму реформ. Це стосується корпоратизації Укрзалізниці  та Укрпошти, які повинні стати абсолютно незалежними державними компаніями.  Це має бути незалежність як від політичного впливу, так і від впливу корупції», - заявив Міністр. За його словами, важливим кроком є приватизація державних підприємств, які не мають стратегічного значення. Серед ключових завдань Міністерства, які озвучив Володимир Омелян, – боротьба з корупцією. Також він висловив сподівання, що міжнародні партнери України допоможуть Україні з реалізацією цих трьох ключових задач.

Міністр інфраструктури України заявив, що завдяки розширенню технічної допомоги,  наданої Сполученими Штатами Америки, Україна отримає незалежних досвідчених експертів у всіх сферах інфраструктури, зокрема, місія американських інженерів приїздить 28-го травня вивчати потреби реконструкції шлюзів на Дніпрі.

Міністерство стратегічно працює з країнами Європейського Союзу, з Європейською Комісією.  «Наші партнери щоденно, щогодинно допомагають. Підсилюють, допомагають і спрямовують нашу діяльність», - наголосив Міністр.

За його словами, Світовий банк надає технічну допомогу двома новими програмами підтримки реформ. Європейській інвестиційний банк щойно затвердив новий гранд по програмі оновлення інфраструктури. ЄІБ в даний час завершує підготовку двох важливих програм у сфері громадського транспорту та модернізації залізниці, відповідні фінансові програми будуть підписані з Міністерством до кінця року.

ЄБРР розглядає продовження та розширення фінансування парку вагонів та фінансування встановлення ERP системи на Укрзалізниці. Також ведеться спільна робота над оновленням закону про концесії.

Також Міністерство поводить консультації з посольством Нідерландів та Німеччини щодо отримання технічної допомоги реалізації реформ у річковому та залізничному секторах інфраструктури.

Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні  Ян Томбінскі назвав ініційовану Міністерством зустріч дуже важливою. Ян Томбінскі підкреслив, що питання реформування автомобільного, залізничного, авіаційного, морського та річкового транспорту прописані в Угоді про асоціацію. «Це – наша велика спільна робота – допомогти Україні використати свій потенціал. Без успішного та ефективного транспорту неможливий економічний розвиток», - заявив Голова Представництва ЄС в Україні.

У прес-конференції також взяли участь Координатор програм Посольства США в Україні Джоан Вагнер, виконуючий обов’язки Голови постійного представництва Європейського інвестиційного банку Гідо Прудхом, Директор ЄБРР в Україні Шевка Аджунер. Міжнародні партнери висловили однозначну підтримку Міністерства інфраструктури України в реалізації поставлених цілей.

Під час зустрічі з іноземними партнерами Міністр інфраструктури України представив свої заступників: Юрія Лавренюка та Дмитра Роменського, яких призначив Кабінет Міністрів України.

 

версія для друку