українська російська англійська
Іванна Климпуш-Цинцадзе ознайомила Віце-президента ЄК із пріоритетами операційного плану дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік
25.05.2016 | 09:19
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

23 травня в рамках свого першого візиту до Брюсселя як Віце-прем’єр-міністр України з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Іванна Климпуш-Цинцадзе провела зустріч з Віце-президентом Європейської Комісії (ЄК) з питань євро та соціального діалогу Валдісом Домбровскісом.

Віце-прем’єр-міністр ознайомила Віце-президента ЄК з пріоритетами операційного плану дій Кабінету Міністрів України на 2016 рік. У цьому контексті вона наголосила, що імплементація Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, яка є важливим дороговказом для проведення реформ та реальної інтеграції з Європейським Союзом, є одним із ключових завдань для нового Уряду України.

Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала Валдісу Домбровскісу за його особисту підтримку України та розуміння тих складних викликів, з якими стикається Україна в умовах російської агресії та кардинального реформування державних інститутів.

Віце-прем’єр-міністр поінформувала про прогрес, досягнутий українською стороною у виконанні умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною та ЄС, необхідних для надання нашій державі наступного траншу в рамках Третьої програми  макрофінансової допомоги ЄС Україні у розмірі 600 млн. євро. Вона зокрема відзначила, що фінансова і технічна допомога з боку Євросоюзу має виключно важливе значення для подальшого процесу повномасштабних реформ в Україні і підтвердила зобов’язання щодо повного виконання ключових вимог найближчим часом.

Зі свого боку, Валдіс Домбровскіс повідомив, що Європейська Комісія уважно слідкує за розвитком подій в Україні і висловив повну підтримку реформаторським зусиллям нового Уряду України на чолі з Прем’єр-міністром Володимиром Гройсманом. Він також відзначив, що ЄК вітає достатньо оптимістичну налаштованість Міжнародного валютного фонду щодо перспектив подальшої співпраці з Україною після того, як експертна місія МВФ нещодавно відвідала Київ. Віце-президент підтвердив, що за умови виконання всіх ключових вимог, Україна може розраховувати на прийняття Євросоюзом рішення про виділення другого траншу макрофінансової допомоги вже у наступні декілька місяців.

 

версія для друку