українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд спільно з Парламентом мають розробити законопроект, спрямований на подолання зловживань з експорту сільськогосподарської продукції
25.05.2016 | 14:05
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман доручив розробити спільно з Парламентом законопроект, спрямований на подолання зловживань на експорті горіхів та іншої сільськогосподарської продукції, що закуповується переробниками у населення. Про це Володимир Гройсман заявив під час засідання Уряду у середу, 25 травня.

"Прошу спільно з комітетами, з фракціями Парламенту розробіть Закон, який передбачає, як це врегулювати. І державний інтерес буде захищений, а бізнес, у тому числі переробки, буде розвиватися. Будуть з'являтися нові ініціативи, види, пункти збору цієї продукції, більш глибокої переробки, вийдемо далі потім на якусь іншу продукцію з цими компонентами. Ми можемо це робити. І тільки тому, що є обрані, які починають тиснути, ми втрачаємо можливості розвитку національної економіки. За це треба дуже жорстко карати", - наголосив Володимир Гройсман.

"Те, що ми почули по горіхах, це вже не "білочки", це чистий рекет, чистий, який проводився за допомогою державних інституцій. Я вважаю, що такі явища є неприпустимими у будь-якому нормальному цивілізованому суспільстві. Натиснути на бізнес, створити проблеми, а потім отримати хабар і відпустити. Це рекет, чистий рекет. Їх усіх треба відправити назад у минуле", - зазначив він.

Прем'єр-міністр наголосив, що Уряд забезпечить контроль за виконанням правоохоронними органами Постанови "Про внесення змін до вичерпного переліку підстав, за наявності яких може проводитись огляд (переогляд) товарів, транспортних засобів комерційного призначення митними органами України". Крім того, інформація про затримку вантажів із продукцією на експорт буде оприлюднюватися, зазначив він.

 

версія для друку