українська російська англійська
Дозвільний принцип на ввезення та розповсюдження книг із країни-агресора має всі підстави бути впровадженим, - В'ячеслав Кириленко
25.05.2016 | 17:00
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Дозвільний принцип на ввезення та розповсюдження книг із країни-агресора має всі підстави бути впровадженим. Про це сказав Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко під час прес-конференції. На ній також були  присутні Перший заступник Голови Держкомтелерадіо Богдан Червак, письменник та видавець Дмитро Капранов, президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів Олександр Афонін.

Учасники прес-конференції представили  напрацьований міжвідомчою робочою групою проект закону щодо обмеження доступу російських книг антиукраїнського змісту на ринок України. Зараз законопроект перебуває на погодженні в центральних органах виконавчої влади. А потім від Уряду він буде винесений на сесію Верховної Ради.

«Станом на сьогодні ідея така, що громадська експертна рада, спеціально створена при Держкомтелерадіо, за заявками офіційних імпортерів буде перевіряти назви по номенклатурі імпорту, по заявці кожного імпортера російських книжок. І якщо громадська експертна рада буде знаходити антиукраїнський, антидержавний, ворожий для України зміст, то така продукція не буде отримувати дозволу для поширення в Україні. Вся інша продукція буде поширюватись і такий дозвіл отримає», - наголосив Віце-прем’єр-міністр України В’ячеслав Кириленко.

 Зі слів, письменника та видавця Дмитра Капранова дозволи на російські книги будуть видавати не чиновники, а громадські експерти.

«Це, насправді, єдиний спосіб нормальної співпраці влади  з суспільством - чути голос експертів, фахівців, професійних людей. Хочу зазначити, що цей законопроект з’явився неприпустимо пізно.  Насправді, роботу над ним потрібно було розпочати ще 10 років назад. І якби тоді це сталося, то ми б не мали зараз проблем на Донбасі», - переконаний Дмитро Капранов.

«Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів підтримала ідею введення дозвільних механізмів, щоб відсікати саме ту літературу, яка працює проти України, нації та стабільності в державі», - сказав Олександр Афонін, президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів.

Проектом закону передбачено обмеження для видавничої продукції походженням із країни-агресора. Зокрема,  буде введено норму, про заборону поширення друкованої продукції із закликами до знищення територіальної цілісності України, пропаганди війни, популяризації силових органів держави-агресора та їхніх окремих дій, що створюють позитивний образ військовослужбовців держави-агресора, виправдовують чи визнають правомірною окупацію території України.

 

версія для друку