українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд затвердить План пріоритетних кроків із урахуванням пропозицій громадськості
25.05.2016 | 19:47
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

План пріоритетних кроків Уряду буде затверджений з урахуванням пропозицій громадськості і буде спрямований на забезпечення зростання національної економіки та упровадження ефективної соціальної політики. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман на засіданні Національної ради реформ під головуванням Президента України Петра Порошенка у середу, 25 травня.

"Після презентації цього плану ми розпочали обговорення. Ми отримали декілька десятків і зауважень, і пропозицій громадськості, експертного середовища. Що є дуже важливим для нас, тому що ми отримали зворотний зв'язок. Зараз ми опрацьовуємо усі ці пропозиції, узагальнимо і схвалимо", - заявив Володимир Гройсман. Він додав, що перші відгуки громадськості щодо Плану пріоритетних дій є оптимістичними.

Операційний план містить чіткі пріоритети роботи для кожного міністерства, та визначає завдання, які мають бути виконані до кінця поточного року, зауважив Прем'єр-міністр.

"Ми маємо врешті-решт розпочати відновлення справедливості в нашій країні, нам потрібно забезпечити зростання стандартів життя людей, це кожен може сьогодні сказати, що це найголовніше наше завдання. Але як це ми можемо зробити? Тільки через економічне зростання, через макроекономічну стабілізацію, через робочі місця, через прогнозованість державної політики, через багато інших речей, які дозволять нам з одного боку, заробити кошти в Державний бюджет і забезпечити розвиток підприємництва, забезпечити, у тому числі, і ефективну систему соціального захисту", - зазначив він.

План пріоритетних кроків передбачає п'ять пріоритетних напрямків роботи Уряду, серед них: забезпечення макроекономічної стабільності, підвищення ефективності державного управління і послуг, ефективної протидії, запобігання та боротьби з корупцією, створення сприятливих умов для ведення бізнесу, а також зміну судової системи. "Верховенство права, судова система має бути абсолютно адекватною, оскільки вона є фундаментально важливою для нашого суспільства. Я думаю, що найближчим часом у нас будуть певні кроки вперед", - зауважив Володимир Гройсман.

Також пріоритетним напрямком роботи Уряду є відновлення безпеки держави і громадян. "Сильна економіка, сильні інвестиції в оборонну сферу, безпеку - це буде означати, що ми зможемо адекватно реагувати на виклики, які сьогодні, на превеликий жаль, є", - наголосив Прем'єр-міністр.

Документ сформовано на основі "Стратегії реформ-2020" Президента України, пропозицій Національної ради реформ, Меморандуму про співпрацю з Міжнародним Валютним Фондом та Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. "Найголовніше, що ми фокусуємося на конкретних речах, які дозволять забезпечити, переконаний у цьому, економічну стабілізацію і зростання", - підкреслив Володимир Гройсман.

Голова Уряду наголосив, що План пріоритетних кроків - це спільний документ усіх міністерств, що був обговорений та сформований на стратегічних сесіях протягом місяця після формування нового Уряду. У цьому контексті Прем'єр-міністр подякував за роботу міністрам та представникам Стратегічної групи радників з підтримки реформ в Україні.

"Цей документ є спільним, і що дуже важливо, і результат теж має бути спільним, - заявив він. - Найголовніше зараз завдання - дуже швидко перейти до його технічного затвердження, підкреслюю, швидко, і далі розробити дуже чітку систему контролю за виконанням завдань, передбачених цим операційним планом".

 

версія для друку