українська російська англійська
У Держенергоефективності обговорили питання щодо залучення страхових компаній до реалізації в Україні проектів з відновлюваної енергетики
26.05.2016 | 10:35
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

25 травня 2016 року Голова Держенергоефективності Сергій Савчук провів зустріч з представниками Нацкомфінпослуг та Ліги страхових організацій України щодо перспективи залучення страхових компаній до фінансування проектів відновлюваних джерел енергії.

Під час заходу сторони обговорили основні напрями такої співпраці: страхування інвестицій у проекти відновлюваної енергетики та залучення фінансових резервів страхових компаній у проекти цієї сфери.

Важливу роль для реалізації цього напрямку відіграватиме розробка типового страхового продукту, де мають бути визначені зобов’язання сторін, а також проведення комунікативних заходів для інформування страхових компаній, міжнародних брокерів та інвесторів проектів «зеленої» енергетики про концепцію механізму такого страхування.

Другий напрям співпраці передбачає ознайомлення страхових компаній із потенціалом ринку відновлюваної енергетики для залучення їх коштів у цю сферу.

Для реалізації цього напряму доцільно створити платформу збору і обробки інформації про проекти з відновлюваної енергетики, сформувати критерії відбору таких проектів, систему обміну інформацією між цією платформою та страховими компаніями «Залучення страхових компаній до реалізації проектів з відновлюваної енергетики є перспективним напрямом розвитку цієї сфери. Це створить сприятливе інвестиційне поле для іноземних та вітчизняних інвесторів, збільшить кількість таких проектів. У свою чергу це дозволить  покращити екологічну ситуацію в Україні та забезпечить виконання зобов’язань, передбачених Паризькою кліматичною угодою», - повідомив Савчук та додав, що для України це новий напрям, який стане додатковим стимулом вкладати інвестиції саме в проекти з ВДЕ та активніше розвивати «зелену» енергетику.

«Сьогодні багато країн світу вже мають позитивний досвід страхування «зелених» інвестицій, а також залучення коштів страхових компаній у сферу «чистої» енергетики. І Україна також прагне долучитися до цього процесу», - зауважив Голова Агентства.

Підсумовуючи, Сергій Савчук наголосив на необхідності та перспективності подальшої співпраці Держенергоефективності з представниками Нацкомфінпослуг та Ліги страхових організацій України, створенні робочої Групи та напрацюванні спільного плану дій.

У свою чергу присутні підтримали пропозиції Сергія Савчука та висловили зацікавленість у подальшому співробітництві.

 

версія для друку