українська російська англійська
Енергоефективність не менш важлива, ніж сам видобуток, - Ігор Насалик
27.05.2016 | 10:15
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Енергоефективність не менш важлива, ніж сам видобуток. На цьому наголосив Міністр Ігор Насалик під час панельної дискусії з питань енергоефективності у рамках Конгресу «ЕнергоВесна 2016».

Ігор Насалик нагадав, що сьогодні уперше презентували криву незалежності, яка демонструє можливості щодо збільшення власного видобування вуглеводнів, зокрема газу, газу-конденсату та інших енергоносіїв протягом найближчих 4 років. «Ми, може, занизили цей показник, але він є реальним і можливим», - переконаний Міністр.

Також очільник Міненерговугілля поділився враженнями про енергоефективні програми Данії: країна збільшила на 70% ВВП, не збільшивши витрат енергоносіїв. Тому, на його думку, друга частина руху до незалежності, звичайно, є енергоефективність.

Ігор Насалик зазначив, що знає з досвіду роботи на посаді міського голови: комунікації у системі ЖКГ зношені на 80-90%, втрати в системі водопостачання та водовідведення становлять від 20 до 75%, а втрати теплопостачання – 25-75%. «Це той ресурс, з допомогою якого  ми повинні працювати над тим, щоб максимально економити такою ціною добуті енергоресурси», - зауважив Міністр.

На його думку, термоізоляція, заміна приладів освітлення та  мереж, використання альтернативних джерел енергії дасть змогу економити до 30% - 35% витрат. «При бюджетному фінансуванні витрат на енергоносії 40 млн грн можна зекономити 12-14 млн», - порахував для прикладу Ігор Насалик можливу економію в бюджеті міста. Він переконаний, що саме на міському рівні, впроваджуючи пілотні проекти, можна досягти значної економії енергоресурсів та спрямувати зекономлені кошти на заходи з енергоефективності.

При цьому Міністр наголосив на необхідності модернізації та підвищенні ефективності джерел генерації.

версія для друку