українська російська англійська
Ігор Насалик запевнив данських партнерів, що залучення досвіду Данії сприятиме реформуванню енергетичного сектору України
27.05.2016 | 12:35
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Королівства Данії в Україні Крістіаном Крістенсеном та представниками Українського-данського енергетичного центру у рамках Конгресу «ЕнергоВесна 2016», що проходив 26 травня у Києві.

Під час зустрічі Ігор Насалик відзначив ефективність роботи Українського-данського енергетичного центру. За його словами, данські та українські експерти у рамках міжміністерських робочих груп напрацьовують вагомі рекомендації для поліпшення енергетичної політики України. «Плідне співробітництво дає можливість адаптувати та прискорити практичне використання данського досвіду в умовах України та сприятиме розвитку енергетичного сектору», - зазначив Ігор Насалик.

Міністр наголосив, що у процесі реформування енергетичного сектору для України важливим є залучення данського досвіду з питань моделювання та прогнозування енергетичного балансу, запровадження методології індикаторів енергоефективності у промисловості, поліпшення ведення реєстрів викидів парникових газів та застосування відновлювальних джерел енергії в енергетичному балансі.

Також Міністр поінформував про основні стратегічні завдання на 2016 рік, серед яких оновлення Енергетичної стратегії України, прийняття законів України «Про Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері енергетики та комунальних послуг» та «Про ринок електричної енергії в Україні».

Важливим завданням, наголосив Міністр, є також розробка та прийняття законопроектів Закону України «Про енергоефективність» відповідно до положень Директиви Євросоюзу 2012/27/ЄС та «Про розкриття інформації у видобувних галузях» у рамках Ініціативи прозорості видобувних галузей (ІПВГ).

Окрім того, Ігор Насалик поділився із представниками Данії планами щодо реструктуризації НАК «Нафтогаз України», розробки програми з відродження нафтопереробної промисловості та підвищення якості нафтопродуктів, стимулювання газовидобутку, а також реалізації Комплексної програми підвищення рівня безпеки енергоблоків АЕС України.

За підсумками зустрічі сторони визначили першочергові завдання, зокрема щодо створення єдиної інформаційно-статистичної системи енергетичного сектору, необхідної для поглибленого аналізу сценаріїв і перспективного планування інтеграції в майбутньому джерел відновлюваної енергії та тепла.

Довідково

29 квітня 2015 офіційно відкрито Українсько-данський енергетичний центр за участі Міністра закордонних справ Данії Мартіна Лідегорда.

До Наглядової Раді УДЕЦ увійшли провідні фахівці Міністерства енергетики та вугільної промисловості України, Міністерства екології та природних ресурсів України, Державної служби статистики України, Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, а також Департаменту європейської політики добросусідства МЗС Королівства Данія та Енергетичного агентства Данії.

Зазначений проект місить шість Компонентів з яких Компоненти 1, 2, 3 (та 5) визначені пріоритетними.

Компонент №1 - Оцінка та Методологія визначення та моделювання енергетичного балансу.

Компонент № 2 - Реєстр та Звітність викидів парникових газів.

Компонент № 3 - Методологія моніторингу енергоефективності.

Компонент № 4 - Аналіз, Інструменти та Методологія інтеграції використання ВДЕ на галузевому рівні.

Компонент № 5 - Методологія та Програмне забезпечення для моделювання розвитку енергосистем.

Компонент № 6 - Аналіз використання ВДЕ для опалення.

Станом на 26 травня 2016 року проведено три засідання Наглядової ради Проекту технічної допомоги Українсько-данського енергетичного центру.

Наразі обома сторонами проводиться активна робота, зокрема збір необхідного матеріалу данськими експертами за Проектом.

 

 

версія для друку