українська російська англійська
Міненерговугілля опрацює висновки за результатами українсько-американського семінару із кібербезпеки
27.05.2016 | 19:42
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик сьогодні, 27 травня, обговорив із Старшим Радником з міжнародних питань Міністерства енергетики США Вільямом Брайаном попередні висновки за результатами спільного українсько-американського семінару з кібербезпеки, який проведений нещодавно фахівцями зі Сполучених Штатів Америки.

Ігор Насалик під час зустрічі наголосив, що саме попередня зустріч з Вільямом Брайаном стала поштовхом для включення окремого блоку питань «Безпека» до програми Конгресу «Енерго Весна 2016», який відбувся 26 травня. До цього блоку питань увійшли: підвищення рівня безпеки, навчання і тренування персоналу та соціальна безпека.

Міністр України подякував Американській стороні за навчання та зазначив: «Хотілося б, щоб такі навчання стали постійними і стосувалися всіх об’єктів енергетичної галузі нашої держави».

Також Міністр повідомив про основні висновки за результатами навчань. Зокрема, наголосив, що існує велика зацікавленість у Центрі обміну та аналізу інформації, оскільки засобів обміну інформацією на сьогодні недостатньо. Крім того, висловив думку про можливість створення державно-приватного партнерства у сфері безпеки роботи об’єктів ПЕК та зазначив про важливість залучення стратегів у сфері кібербезпеки до роботи в цьому напрямку.

«Висновки засвідчили недостатні навики та необхідність краще навчати технічний персонал. Корпоративна політика має враховувати і загрози фізичного втручання в роботу енергетичних об’єктів, які до цього часу не були враховані», - зауважив Міністр та повідомив про заплановані у серпні 2016 року навчання, де будуть моделюватися схеми стресових ситуацій та готовність персоналу реагувати на такі ситуації.

Вільям Брайан поділився досвідом організації кібербезпеки у США, а також зауважив про необхідність об’єднання зусиль головних енергетичних компаній, як державних, так і приватних, для протидії загрозам фізичного втручання в їх роботу. Крім того, повідомив про можливі напрямки допомоги з американської сторони, які стосуються проведення навчань, залучення експертних та технічних радників, а також оновлення перспективного плану розвитку паливно-енергетичного комплексу з метою здобуття енергетичної незалежності України.

Сторони висловили зацікавленість у співпраці та готовність впроваджувати спільні проекти для забезпечення надійної роботи енергосистеми.

 

версія для друку