українська російська англійська
Мінкультури підтримає колективи, які після виїзду з тимчасово окупованих територій продовжують творити українське мистецтво, - Євген Нищук
30.05.2016 | 09:24
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Під час XVIII Міжнародного театрального фестивалю “Мельпомена Таврії” Міністр культури України Євген Нищук провів зустріч з Сергієм Дорофєєвим - директором Луганського обласного академічного українського музично-драматичного театру.

Під час розмови директор театру розповів про особливості діяльності колективу, що нині тимчасово розміщується у м. Сєверодонецьк. Зокрема, повідомив про потребу у ремонті наданого їм у користування приміщення Сєверодонецького міського театру драми. Водночас підкреслив, що попри складнощі, театр активно працює. Нині у діючому репертуарі театру дев’ять вистав, серед яких “Наталка-Полтавка”, “За двома зайцями”, “Маклена Граса”, “Червоний капелюшок” та інші. Також до виходу готуються шість прем’єр.

“Сьогодні нам, молодому колективу, який, втім, цьогоріч святкує свій ювілейний 75-театральний сезон, дуже важливо, щоб Україна знала, що на Луганщині український театр є, був і буде”, – сказав директор театру Сергій Дорофєєв.

Особливою подією “Мельпомени Таврії” став показ вистави Луганського театру “Ніч на полонині” за твором Олександра Олеся у постановці режисера Сергія Павлюка. Виставу презентували у передмісті Херсона на відкритому майданчику, що, за словами глядачів, додав ще більшого колориту класичному твору.

“Це справжнє свято театру, а не екстремальні умови, ця вистава – абсолютно вписується у європейський театральний контекст, це високого рівня вулична вистава. – сказав після показу Міністр культури України Євген Нищук. - Можна вражати технологічно, а можна піти до наших прадавніх українських витоків, того, де ми черпаємо енергію. Здавалося б архаїчні речі, у такому обрамленні звучать дивовижно сучасно. Більше того, почесно, що такий великий знаковий фестиваль у Херсоні, нашому південному форпості країни зараз закриває театр з найсхіднішого нашого краю – Луганщини. І ми як Мінкультури докладемо усіх зусиль, аби підтримати ті колективи, які після виїзду з тимчасово окупованих територій продовжують творити українське мистецтво. Також ми вже окреслили співпрацю, зокрема у контексті сприяння гастрольний діяльності колективу”.

Міністр зазначив, що з Національним університетом театру, кіно та телебачення ім. І. Карпенко-Карого буде організована співпраця щодо сприяння здобуття професійної освіти співробітниками театру. А вже найближчим часом запланований візит Міністра до м. Сєверодонецьк, метою якого є ще більша інтеграція регіону до загального контексту української культури.

 

версія для друку