українська російська англійська
Україна цінує постійну підтримку з боку Уряду Німеччини задля посилення енергетичної безпеки України, - Ігор Насалик
31.05.2016 | 11:04
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

30 травня Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик зустрівся з Надзвичайним і Повноважним Послом ФРН в Україні Крістофом Вайлем.

Міністр подякував Уряду Німеччини за постійну підтримку у посиленні рівня енергетичної безпеки України та запевнив, що Міненерговугілля продовжить курс на проведення глибоких та системних реформ, що спрямовані на розвиток конкуренції, захисту прав споживачів та євроінтеграцію.

Також Ігор Насалик повідомив про основні стратегічні завдання на 2016 рік, які він презентував 26 травня на Енергетичному форумі «ЕнергоВесна 2016». Одне з найперших завдань - реструктуризація НАК «Нафтогаз України». «Без руйнування монополій, якою є НАК «Нафтогаз України», ми до ринкових відносин підійти не можемо», - наголосив Міністр. Він також розповів про плани щодо інтеграції до енергосистеми країн ЄС, добудови енергоблоків №3 та №4 Хмельницької АЕС, поновлення експорту електроенергії тощо.

Ігор Насалик відзначив системну роботу, яка наразі триває для реалізації спільного з Урядом Федеративної Республіки Німеччина та Кредитної установи для відбудови (KfW) проекту «Підвищення ефективності передачі електроенергії (Модернізація підстанцій), метою якого є підвищення рівня безпеки, надійності та ефективності постачання електроенергії шляхом реабілітації підстанцій. Окремо він подякував німецькій стороні за готовність розширити та поглибити співробітництво у сфері підвищення рівня ядерної безпеки та захищеності АЕС України.

Крім того, Міністр наголосив на важливості співпраці для диверсифікації джерел та шляхів постачання енергоресурсів з метою підвищення рівня енергетичної незалежності нашої країни. Ігор Насалик нагадав про презентовану під час конгресу «ЕнергоВесна 2016» так звану «криву незалежності». «На сьогодні ми впроваджуємо декілька пілотних проектів, щоб оцінити можливості наших міст. Спільна дія - енергоефективність та збільшення видобутку, приведуть до того, що Україна через 4,5 роки не буде імпортувати газ ні з Європи, ні з Росії», - зазначив Міністр.

Ще одним важливим, за його словами, напрямком роботи є енергозбереження. «Економія лише у сфері енергозбереження може становити 50-70%. Енергозберігаючий бізнес, який може давати до 30% рентабельності, може бути цікавим для інвесторів», - зауважив Ігор Насалик.

Щодо перспектив подальшої співпраці в енергетичному секторі Міністр зазначив: «Я більш ніж переконаний, що політична мотивація рано чи пізно відійде, і енергетичні ринки будуть виходити виключно  з економічних позицій».

версія для друку