українська російська англійська
Володимир Гройсман: Ініційоване Урядом спрощення реєстрації ліків сприятиме зниженню цін, розвитку національного виробництва та відкриттю доступу громадянам до якісних лікарських засобів
01.06.2016 | 14:29
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Внесення Верховною Радою України змін до Закону України "Про лікарські засоби" щодо спрощення реєстрації лікарських засобів дозволить розвивати національне виробництво ліків, приятиме зменшенню цін, відкриє громадянам доступ до якісних медичних препаратів, а також фармацевтичний ринок України. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"Ми учора внесли зміни до Закону про ліки. Це означає, що якісні ліки, які виробляються і споживаються на ринках Європейського Союзу, США, Канади, Австралії, Японії тепер будуть в абсолютно вільному доступі в Україні. Ці ліки є якісними, ці ліки мають нормальну ціну, не завищену, як це відбувається сьогодні в Україні з ліками, які регулюються ділками фармацевтичними, кого допустити на ринок України, а кого ні", - заявив Володимир Гройсман, коментуючи голосування за цей проект Закону, що відбулося учора в Парламенті.

Голова Уряду подякував Голові Верховної Ради України Андрію Парубію "за принципову позицію у цьому питанні", президії Верховної Ради та народним депутатам, які захищали цей Закон і забезпечили його проходження через комітети Парламенту та сесійну залу.

Це рішення також підтримав Президент України та готовий підписати Закон, як тільки він надійде, повідомив Прем'єр-міністр. "Це буде означати, що ми в цій історії поставили крапку і будемо розвивати національне виробництво ліків в конкурентному середовищі. А це означає, що буде і ціна, і якість, і люди будуть мати можливість доступу до абсолютно нової якості ліків", - підкреслив він.

Володимир Гройсман зауважив, що протягом місяця прийняття цього Закону блокувалося. "Більше місяця з цим Законом відбувалися детективні історії: то там десь якусь букву змінили, то там якусь кому поставили не ту, що потрібно, для того, щоб спотворити цей Закон і далі, щоб ринок був закритий, законсервований, і умовно кажучи, 5-6 фірм впливали на ліки в країні", - зазначив він.

Голова Уряду зазначив, що багато хто не був зацікавлений в ухваленні цього Закону, про що свідчать результати голосування фракцій у Парламенті. "Подивіться, як голосували популісти, подивіться, скільки ті чи інші фракції дали голосів. Ви побачите, що дали одиниці голосів тільки для того, щоб сказати: "Наша фракція голосувала", а насправді не хотіли голосування цього рішення, блокували його".

 

версія для друку