українська російська англійська
Володимир Гройсман: Упровадження електронного декларування продемонструє подвійні стандарти політичних популістів
01.06.2016 | 14:36
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Упровадження електронного декларування державних службовців продемонструє подвійні стандарти політичних популістів, що лише на словах дбають про країну, а на практиці перешкоджають прийняттю ефективних рішень та завдають шкоди державі. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи засідання Уряду у середу.

"З трибуни виступають, говорять, що люблять українців, готові їм дати можливості на все, а з іншого боку, коли треба приймати необхідні рішення, їх немає – витягують картки. Це така політика подвійних, потрійних стандартів. Більше того, використовують високу трибуну Верховної Ради України, щоби дискредитувати взагалі усе, що тільки можливо. Відверта брехня. Але їм не звикати. Деяким представникам популістських сил не звикати до брехні, тому що ця брехня – це норма життя для них. Десятками років у політиці говорять, що усі навколо – злодії, тільки вони – найбільш чесні. А по суті хочу подивитися на їхні електронні декларації", - заявив Володимир Гройсман.

"Хочу подивитися, чи є в цих популістів майно за кордоном, чи немає, чи мали відношення до офшорних компаній, які не задекларовані, які абсолютно ніде поки що невідомі нікому, чи не мали, чи фінансувалися їхні кампанії, передвиборчі у тому числі, за 20 років, чи зараховувалися туди кошти від газових оборудок, чи не зараховувалися, чи мали відношення до того, щоби знищити газовидобувну галузь країни, чи не мали, чи заробляли вони на транзиті газу з Росії тіньові 20-30 доларів з кожної тисячі кубів, чи не заробляли. І таких питань є десятки", - підкреслив Володимир Гройсман. Голова Уряду також запевнив, що буде одним з перших, хто заповнить електронну декларацію.

"Популісти лише солодко розповідають, але, на превеликий жаль, крім пустих слів, більше нічого не роблять для того, щоб ситуація у країні змінювалася. Напевно, навпаки. Скільки шкоди приносить популізм і популісти країні, навіть важко порахувати", - зазначив він.

Прем'єр-міністр зауважив, що багато політиків невиправдано багато часу проводять на різних телевізійних програмах на шкоду основній роботі. "По 24 години на добу сидять на телебаченні. У вас роботи немає? Я за те, щоб була свобода слова, щоб усе було відкрито, щоб усе було абсолютно нормально, але якщо людина дуже багато часу займається в публічному просторі, це означає, що на роботу просто немає часу, тільки на піар", - зазначив він.

Володимир Гройсман зауважив, що ставиться з гумором та оптимізмом до критики, якої зазнає Уряд з боку популістів, тому що вона у своїй більшості не відповідає дійсності. "Це означає єдине, що ми йдемо правильним шляхом, і нам потрібно більше забезпечувати таких рішень, як ми приймали по лікам. Теж саме із митницею, теж саме із системою державних закупівель, теж саме із іншими реформами, які будуть робити цю країну багатою і громадян цієї країни заможними, нашої країни", - підкреслив він.

Голова Уряду навів приклад із голосуванням за Закон про спрощення реєстрації лікарських засобів Верховною Радою у вівторок. За його словами, прийняття законопроекту блокувалося більше місяця і деякі фракції віддали за нього лише декілька голосів.

Володимир Гройсман зауважив, що розвиток національної економіки та підвищення добробуту громадян є завданням щоденної роботи кожного із міністрів та закликав членів Уряду до відкритості, публічності і прийняття ефективних рішень. "Дуже важливо, щоб ми з вами були відвертими перед суспільством, говорили про реальний стан і пропонували вирішення питань абсолютно конкретно", - зазначив він.

 

версія для друку