українська російська англійська
Остап Семерак: Мінприроди запустило електронний сервіс у сфері поводження з відходами
01.06.2016 | 15:24
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів України Остап Семерак сьогодні, 1 червня, презентував запуск  електронного сервісу здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами. Відтепер подати декларацію про відходи можна  он-лайн на сервері WWW.E-ECO.GOV.UA. 

Згідно із законодавством, кожен суб’єкт господарювання, зареєстрований в Україні,  повинен декларувати дані про відходи. За 2015 рік на реєстрацію декларацій про відходи подали лише 6217 суб’єктів господарювання, а це приблизно 1% від загальної кількості. У електронного декларування є великий бюджетний потенціал. «Ми сподіваємося, що впровадження  електронних  послуги  надасть вигоду не лише підприємцям, а й бюджету. Забезпечення прозорості при  реєстрації дозволів стимулюватиме підприємців декларувати відходи, відповідно, і надходження з екологічного податку до бюджету зростуть. Це кардинально змінить підхід до виконання екологічних програм у країні,  на реалізацію яких до цього часу не вистачало коштів», - зазначив Міністр. На його думку, можна говорити про зростання надходжень з екологічного податку до бюджету в десятки разів.

Остап Семерак також повідомив, що на  2016 рік Міністерству екології та природних ресурсів України на виконання програми «Здійснення природоохоронних заходів» було виділено кошти у сумі 232 млн. грн.  Відповідно до статті 691 Бюджетного кодексу  ці кошти  будуть зараховані до спеціального фонду місцевих бюджетів 80% екологічного податку, 20% - до державного бюджету.

До запровадження електронного декларування суб’єкт господарювання звертався до ліцензованих установ за допомогою у проведенні інвентаризації та паспортизації відходів. У результаті проведення процедур розраховується показник загального утворення відходів. Якщо цей показник є менше за 50, у цьому випадку немає необхідності отримувати будь-які дозвільні документи. Якщо показник від 50 до 1000 – необхідно подавати на реєстрацію декларацію про утворення відходів. Якщо цей показник більше за 1000, то підприємство має складати реєстрову карту об’єктів утворення відходів та отримувати дозвіл на здійснення операцій з поводження з відходів. «Розроблена унікальна система декларування кардинально полегшує життя підприємцям. Відтепер   подати декларацію про відходи можна без витрат часу на поїздку  до Центру надання адміністративних  послуг, без черг, без паперових носіїв, і, головне,  без корупції», - зазначив Остап Семерак.

Нагадаємо, проект електронного сервісу здійснення дозвільних процедур у сфері поводження з відходами Міністерство екології та природних ресурсів України розробило спільно із Державним агентством з питань електронного урядування за підтримки Німецького товариства Міжнародного Співробітництва «GIZ».

 

 

версія для друку