українська російська англійська
Якість питної води у закладах відпочинку та оздоровлення дітей часто не відповідає санітарним нормам, - Володимир Лапа
01.06.2016 | 17:17
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Одна з найбільших проблем у рамках підготовки закладів до сезону відпочинку та оздоровлення дітей – якість питної води. На цьому наголосив Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, доповідаючи на засіданні Кабінету Міністрів України 1 червня 2016 року.

«У ході підготовки до оздоровчої кампанії, було досліджено понад 7 тисяч проб питної води. На жаль, не відповідає санітарним вимогам кожна 12 проба за хімічними показниками, кожна 20 – за бактеріологічними показниками», - заявив Голова Держпродспоживслужби.

Так, показники відхилень за хімічними показниками склали 7,6% (найгірші показники у Тернопільській – 28%, Житомирській – 18% та Рівненській – 15% областях), за бактеріологічними показниками – 4,3% (найгірші показники у Рівненській – 16%, Житомирській – 5,4% та Дніпропетровській  – 5% областях).

Крім цього, досліджено 169 проб води відкритих водойм за бактеріологічними показниками,  відхилення складає – 1,8%.

Загалом, як повідомив Володимир Лапа, під час здійснення державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства, який проводиться спеціалістами Держпродспоживслужби, з початку підготовки до оздоровчої кампанії проведено майже 3 тисячі комісійних обстежень об’єктів щодо їх готовності до роботи.

Із загальної кількості обстежених закладів порушення санітарних норм та правил встановлено у 151 (5,5%) випадку, про що керівникам надано 140 пропозицій (приписів).

Питома вага їх виконання керівниками (власниками) закладів складає в середньому у закладах оздоровлення – 73%, у закладах відпочинку – 94%. Неповне виконання пов’язане з тим, що стаціонарні заклади розпочнуть свою роботу здебільшого з середини червня, тому реалізація пропозицій ще триває.

версія для друку