українська російська англійська
Забезпечення повноцінного та безпечного відпочинку та оздоровлення дітей - серед пріоритетних завдань Держпродспоживслужби
01.06.2016 | 15:52
ДЕРЖАВНА СЛУЖБА УКРАЇНИ З ПИТАНЬ БЕЗПЕЧНОСТІ ХАРЧОВИХ ПРОДУКТІВ ТА ЗАХИСТУ СПОЖИВАЧІВ

Одним із пріоритетних завдань для Держпродспоживслужби є забезпечення повноцінного та безпечного відпочинку і оздоровлення дітей. На цьому наголосив Голова Державної служби з питань безпечності харчових продуктів та захисту споживачів Володимир Лапа, доповідаючи на засіданні Кабінету Міністрів України 1 червня 2016 року.

Володимир Лапа поінформував членів Уряду про те, що Держпродспоживслужба, як правонаступник Державної санітарно-епідемічної служби України, з квітня поточного року приступила до виконання функцій з державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства.

«Ми зорієнтували органи місцевого самоврядування про алгоритм дій щодо забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення», - зазначив Голова Служби.

Зокрема, Держпродспоживслужба видала розпорядчі документи стосовно дотримання санітарного законодавства під час оздоровлення та відпочинку дітей у 2016 році. Також Володимир Лапа звернувся до керівників місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування стосовно вжиття вичерпних заходів, спрямованих на дотримання санітарного законодавства в дитячих закладах оздоровлення та відпочинку. Зазначені документи є так званими дорожніми картами щодо забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя дітей під час оздоровлення у питаннях утримання в належному санітарному стані водопровідних та каналізаційних систем, забезпечення якісною питною водою, організації належного раціонального, повноцінного харчування, медичного забезпечення та здійсненні заходів з ефективної профілактики інфекційних захворювань і харчових отруєнь тощо.

Також, за словами Володимира Лапи, експерти Держпродспоживслужби взяли участь у Всеукраїнській селекторній нараді з питань оздоровлення і відпочинку дітей, яка була організована Мінсоцполітики. «Слід констатувати, що ми маємо хорошу комунікацію з Міністерством соціальної політики, наші пропозиції були підтримані», - наголосив Володимир Лапа, зазначивши, що за результатами наради було визначено необхідність залучення до цієї роботи обласних координаційних рад, міжвідомчих комісій з організації оздоровлення та відпочинку дітей представників Держпродспоживслужби, а також Лабораторних центрів, які зараз перебувають у системі охорони здоров’я.

 

 

версія для друку