українська російська англійська
Сергій Савчук: Крок за кроком ми робимо все, щоб спростити умови ведення бізнесу у сфері відновлюваної енергетики
02.06.2016 | 12:55
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

1 червня 2016 року за участю Голови Держенергоефективності Сергія Савчука відбулося засідання Комітету ВРУ з питань ПЕК, на якому було розглянуто низку законопроектів, розроблених Агентством.

Зокрема, обговорено проект Закону України «Про внесення змін до статті 8 Закону України «Про альтернативні види палива» (реєстр. № 4618 від 06.05.2016). За словами Сергія Савчука, законопроект розроблено з метою спрощення умов підприємницької діяльності у сфері виробництва біологічних видів палива.

Так, пропонується із Закону України «Про альтернативні види палива» виключити положення щодо необхідності ведення державного реєстру виробників рідких біологічних видів палива та біогазів.

У ході засідання члени Комітету також розглянули законопроект щодо врегулювання питань, пов’язаних з наданням адміністративних послуг стосовно проведення кваліфікації когенераційної установки, підтвердження належності палива до альтернативного, а також видачі відповідних свідоцтв (реєстр. № 4564 від 04.05.2016).

Зокрема, проект акта передбачає зміни до Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу», які визначатимуть підстави щодо видачі свідоцтва про кваліфікацію когенераційної установки, перелік документів та вимоги для його отримання, а також суб’єкта надання такої адміністративної послуги.

Аналогічні зміни вносяться і до Закону України «Про альтернативні види палива».

За результатами засідання Комітету вирішено рекомендувати Верховній Раді України прийняти законопроекти у першому читанні за основу і в цілому.

версія для друку