українська російська англійська
Наступний крок після голосування за судову реформу - конституційні зміни щодо децентралізації, - Геннадій Зубко
02.06.2016 | 15:26
ПРЕС-СЛУЖБА ВІЦЕ-ПРЕМ'ЄР-МІНІСТРА УКРАЇНИ

Після ухвалення парламентом змін до Конституції щодо правосуддя, наступним кроком має стати прийняття відповідних конституційних змін у частині децентралізації. Це вирішальний крок, оскільки він виведе реформу на зовсім інший рівень. Ми будемо  рухатись не лише до створення об’єднаних територіальних громад, а й до формування виконкомів. На цьому наголосив Віце-прем’єр-міністр – Міністр регіонального розвитку, будівництва і ЖКГ України Геннадій Зубко під час семінару із заступниками голів ОДА щодо децентралізації.

«Відтак маємо активно працювати у двох напрямах. Регіональний розвиток, що є головною метою ОТГ.  А також децентралізація повноважень, яка обумовить спроможність громад. Тож кожен регіон має розробити для себе чітку маршрутну карту для того, що б у жовтні вже отримати конкретні результати.   Гальмування цих процесів буде розцінюватись як саботаж реформи. Реформа децентралізації  – це постійний контакт між Урядом, парламентом та місцевою владою»,  - зазначив Геннадій Зубко

Він підкреслив, що Україна досягла відчутних успіхів у децентралізації влади, реформуванні місцевого самоврядування та територіальній організації влади. Серед них, зокрема, здійснення бюджетної та податкової децентралізації. Внаслідок цього у 2015-му доходи місцевих бюджетів зросли на 42% (до 29,6 млрд. гривень), а за січень-квітень поточного року приріст склав 46,8% (+13,3 млрд.).

 «Загалом утворено 172 ОТГ, до складу яких увійшло 847 сільських, селищних, міських рад. Прийнято Закон «Про співробітництво територіальних громад», на підставі якого більше 200 ОТГ взяли участь у вирішенні  проблемних питань соціально-економічного розвитку територій. Обрано понад 100 старост, запроваджено Геопортал адміністративно-територіального устрою в режимі дослідної експлуатації з вільним доступом», - відзначив Геннадій Зубко.

 

версія для друку