українська російська англійська
З початку року на військову службу за контрактом залучено понад 32 тисячі осіб
03.06.2016 | 11:55
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

З початку року на військову службу за контрактом залучено понад 32 тисячі осіб, повідомив начальник відділу комплектування військовослужбовцями за контрактом правління призову і комплектування Головного управління персоналу Генерального штабу ЗС України полковник Андрій Полонський.

«Темпи прийняття на військову службу за контрактом залишаються стабільно високими. Так, за п’ять місяців нинішнього року залучено понад 32 000 контрактників, серед яких 3 000 офіцерів», - інформував Андрій Полонський.

За його словами, більш привабливою контрактна служба стала після нововведеного короткострокового контракту на шість місяців. Він діє для військовослужбовців строкової служби та мобілізованих, які вислужили не менше 11 місяців, або осіб, вже звільнених з військової служби під час дії особливого періоду (з березня 2014 року). Після закінчення цього терміну солдат може звільнитися без додаткових вимог або за його бажанням продовжити службу за новим контрактом (на 6 місяців або інші види контракту).

«Вже більше 3 000 осіб уклали такий вид контракту. Сьогодні ми розраховуємо на кандидатів з числа строкової служби: вже понад 1 700 строковиків уклали контракти зі ЗСУ. Під час весняного призову до нашого війська призвано понад 8 000 строковиків, і ми пропонуємо кращим з них стати професіоналами – захисниками Вітчизни», - сказав начальник відділу, додавши, що відповідно до рішення керівництва держави та оборонного відомства, військовослужбовці строкової служби не залучаються до виконання завдань в АТО, вони призначені для заміни військовослужбовців за контрактом у виконанні завдань забезпечення життєдіяльності в пунктах постійної дислокації військових частин, завдань охорони, тилового та технічного забезпечення.

Він повідомив, що протягом 2015-2016 років в органах військового управління ЗСУ перепризначено до 60% особового складу (понад 2 тис. осіб); призначено у порядку просування по службі понад 50% на посади командирів бригад; 30% - на посади командирів полків. Усі вони мають досвід безпосередньої участі в АТО. На 30% оновлені посади у військових комісаріатах.

 

версія для друку