українська російська англійська
Україна та США підписали Угоду про надання Україні кредитних гарантій на суму $1 млрд.
03.06.2016 | 13:12
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

3 червня відбулося підписання Угоди про надання кредитних гарантій обсягом $1 млрд. між урядами України та США. Переговори щодо ініціювання підписання цієї Угоди проводилися між вищим керівництвом України та США. Від Уряду України Угоду підписав Міністр фінансів України Олександр Данилюк, від Уряду США – Надзвичайний та Повноважний Посол США Джеффрі Пайєтт та в.о. директора Американського агентства міжнародного розвитку Джоел Сандефур. Завдяки цій Угоді Україна отримає додаткові можливості для підтримки та захисту найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів.

Ця гарантійна Угода є частиною дво- та багатосторонньої економічної підтримки України, що включає чотирирічну програму МВФ (Механізм розширеного кредитування), та відображає збільшення підтримки економічних реформ українського Уряду. Ця гарантійна Угода покликана підтримати програми економічних реформ України, що підтримується МВФ, Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та іншими членами міжнародної спільноти, а також забезпечити подальший доступ України до ринків капіталу.

Кошти у розмірі $1 млрд., що будуть залучені від випуску облігацій під кредитні гарантії США, надійдуть до загального фонду державного бюджету. Ці кошти будуть використані на соціальну підтримку найбільш уразливих українців від впливу економічних факторів, у тому числі в результаті приведення тарифів на газ до ринкового рівня.

«Від імені Уряду і народу України я хочу щиро подякувати США за постійну і незмінну підтримку. Ця Угода про надання кредитних гарантій є важливою для підтримки економічних реформ та соціального захисту уразливих українців», - заявив Міністр фінансів України Олександр Данилюк.

Ця Угода є вже третьою кредитною гарантією, що Україна отримала від Уряду США. Дві попередні угоди, які були укладені у 2014 та 2015 роках, дозволили Україні залучити $2 млрд. на зовнішніх ринках за рекордно низькими ставками та спрямувати їх на втілення програми реформ. 

 

Довідково

Ключові факти:

- випуск єврооблігацій на суму $1 млрд. на міжнародних ринках капіталу;

- строк погашення 5 років (у 2021 році);

- рекордно низька відсоткова ставка за всю історію України, як для випусків єврооблігацій, яка прогнозно складе не вище 2 відсотків річних.

 

 

 

 

версія для друку