українська російська англійська
Міжнародні мистецькі фестивалі - це приклад культурної дипломатії в дії, - Міністр культури України Євген Нищук
05.06.2016 | 13:26
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

В Україні за підтримки Міністерства культури України, Київської міської державної адміністрації, Київської обласної державної адміністрації та департаменту культури КМДА стартував ІV Міжнародний музичний фестиваль «О-FEST-2016». Вже кілька років поспіль фестиваль, засновниками та організаторами якого є Національна оперета України і Бучанська міська рада, збирає на своїх сценах артистів-вокалістів та диригентів з багатьох країн світу.Зокрема, цього року у заходах візьмуть участь представники 14 країн: Чехії, Білорусі, Болгарії, Грузії, Казахстану, США, Китаю, Литви, Молдови, Польщі, Румунії, Словаччини, Фінляндії та України.

«О-FEST-2016» організатори присвятили опереті, опері та мюзиклу. Протягом двох вечорів зірки світової сцени презентують своє мистецтво українським глядачам, в програмі - всесвітньо відомі хіти та яскраві музичні прем’єри.

Розпочався фестиваль 4 червня у ландшафтному парку міста Буча у передмісті столиці. Впродовж дня тут провели ряд мистецьких акцій, а завершили Міжнародним Гранд-концертом в Літньому Театрі.

“Я приємно вражений одержимістю організаторів фестивалю, що спільно з господарями міста Буча вже четвертий рік поспіль дарують українцям справжнє свято музики. Коли просто неба у парку звучить такого рівня змістовна музика з опери, оперети та мюзиклів у виконанні зірок з найвидатніших сцен світу – це без перебільшення подія. А таке міжнародне представництво – делегації з Європи, США, Китаю – це велика культурна дипломатія в дії”, – сказав зі сцени Міністр культури України Євген Нищук.

Коли я бачу натхненні очі людей – в мене ростуть крила. Я розумію, що уся ця наша спільна боротьба за культуру, бюджети, просування мистецтва – вона насправді необхідна та має зміст. І вся вона складається з особистостей, які прагнуть змінити світ навколо себе. А сам фестиваль - це яскравий приклад того, як ми маємо презентувати себе у світі, приймати гостей, як маємо долати всі труднощі, як лікуватись від депресії, як маємо мистецтвом зшивати країну у стані війни. Це усе те, що робить нас справді великою нацією, великим європейським народом”.

5 червня фестиваль продовжить свою роботу в місті Києві, вдень біля Арки Дружби народів розташують локації, де виступатимуть музичні та танцювальні колективи, будуть проведені майстер-класи з народних ремесел тощо. Завершиться фестиваль «О-FEST-2016» о 19:00 у приміщенні Київського національного академічного театру оперети великим Гранд-концертом за участю солістів провідних музичних театрів світу.

 

версія для друку