українська російська англійська
Фермери можуть отримати держдопомогу вже у другому півріччі, - Тарас Кутовий
06.06.2016 | 14:14
МІНІСТЕРСТВО АГРАРНОЇ ПОЛІТИКИ ТА ПРОДОВОЛЬСТВА УКРАЇНИ

До осені українські фермери зможуть отримати обіцяні 450 млн грн державної допомоги, якщо  Верховна Рада ухвалить відповідні зміни до держбюджету. Про це повідомив Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий в ексклюзивному інтерв'ю агентству УНІАН, розповідаючи про механізм реформування державної підтримки фермерів за стратегією розвитку АПК “3+5”.

"Рішення про збільшення допомоги прийматиме Верховна Рада в рамках змін до бюджету. Розраховуємо, що на друге півріччя ми цю підтримку вже отримаємо. Мені б дуже хотілося, щоб це відбулося до осені. Тоді люди зможуть зустрітися, прийняти рішення, щоб уже до весняних польових робіт фермери мали результати", – зазначив Міністр.

Як розповів Тарас Кутовий, розподіляти кошти буде фермерська громада, оскільки "люди в асоціаціях розуміють, хто і як працює, а хто не працює взагалі".

"Цей механізм розподілу коштів унеможливить видачу грошей для людей, які не працюють на землі, а просто здають у суборенду", – підкреслив очільник Мінагрополітики.

Більше того, за словами Міністра, передбачається, що гроші видаватимуть об'єднанням фермерів на певний проект, що дозволить їм, з одного боку, отримати більший обсяг підтримки, а з іншого, "щось зробити в контексті інфраструктури – побудувати сушку, елеватор тощо".

Тарас Кутовий також додав, що підтримка саме об’єднань – максимально прозорий інструмент, який унеможливить корупцію.

версія для друку