українська російська англійська
Україна повернулася до зростання, що стало можливим завдяки підтримці країн-членів групи МВФ та Світового банку, - Міністр фінансів Олександр Данилюк
06.06.2016 | 17:07
МІНІСТЕРСТВО ФІНАНСІВ УКРАЇНИ

З 3 по 5 червня 2016 року у Києві відбулися збори групи країн-членів Міжнародного валютного фонду та Світового банку на чолі з Королівством Нідерландами. У заході взяли участь міністри фінансів та голови національних банків 15 країн-учасниць. Збори, які в Україні проходили вперше, урочисто відкрили Президент України Петро Порошенко, Міністр фінансів Олександр Данилюк, головуюча від України у МВФ Голова Національного банку України Валерія Гонтарева.

Вітаючи учасників зборів, Президент України Петро Порошенко висловив вдячність міністрам фінансів та главам національних банків 15 країн-учасниць зустрічі за послідовну підтримку України. "Ваша допомога та солідарність мають важливе значення для успіху на шляху макроекономічної стабілізації в Україні", – наголосив Глава держави.

При цьому Петро Порошенко запевнив, що Україна залишається рішуче налаштованою на реформи, які вже активно впроваджуються разом із МВФ і Світовим банком. Він закликав міжнародних партнерів до консолідації зусиль з підтримки України, у якій створюються комфортні умови для іноземного бізнесу та інвесторів. "Нашим головним пріоритетом є боротьба з корупцією. За останні 9 місяців ми створили політично незалежне Антикорупційне бюро шляхом ефективної співпраці з нашими партнерами зі США, ЄС та впровадження найкращих світових практик", – підкреслив Президент.

Міністр фінансів Олександр Данилюк також висловив вдячність присутнім за підтримку України на шляху реформ та підкреслив, що завдяки тісній та плідній співпраці з МВФ і Світовим банком, Україна повернулася до зростання. "Україна повернулася до зростання. І це стало можливим завдяки підтримці МВФ, Світового банку та всіх країн-членів групи МВФ та СБ. Політична нестабільність у державі залишилася позаду. Новий Уряд твердо і рішуче налаштований впроваджувати безповоротні позитивні зміни задля росту та процвітання України", – сказав Олександр Данилюк.

Голова Національного банку Валерія Гонтарева зазначила, що Україна змогла подолати найбільші проблеми, досягти позитивних змін завдяки підтримці МВФ, Світового банку та всіх країн, які входять до групи країн-членів МВФ та СБ. "Для Національного банку України та для мене особисто є великою честю приймати учасників у зустрічі у Києві. Ми високо цінуємо підтримку членів нашої групи у програмах співпраці. Програма розширеного кредитування (EFF) відкрила для України "вікно можливостей", і ми намагаємося реалізувати ці можливості в повному обсязі", – зазначила Голова Національного банку.

Виконавчий директор Світового банку Френк Хеємскерком висловив подяку приймаючій країні, підкресливши, що Україна постала перед величезними економічними викликами, включаючи проблеми у сфері організації управління, а також військовий конфлікт. "Я пишаюся тим, що після Майдану в 2014 році Світовий банк став першою міжнародною фінансовою організацією, яка запропонувала Україні пакет міжнародної фінансової допомоги з чітко визначеними термінами, обсягами та зобов'язаннями. Ми надали Україні фінансову допомогу обсягом 2,4 млрд. доларів США на підтримку бюджету та виділили ще 2,4 млрд. доларів США на реалізацію інвестиційних проектів в Україні", – сказав виконавчий директор Світового банку.

Виконавчий директор МВФ Менно Снел щиро подякував Україні за організацію та проведення цього заходу, а також сказав, що він особисто отримав величезне задоволення від зустрічі Регіональної групи країн-членів МВФ і СБ. "Ми проводимо спільні зустрічі Регіональної групи країн-членів МВФ і СБ з 1995 року. Я вважаю, що такі зустрічі надають можливість не лише на двосторонньому рівні, а й у рамках Регіональної групи, або навіть однієї родини, зібратися разом та обмінятися думками з різних нагальних питань та обговорити сучасні економічні тенденції. Наша Регіональна група країн-членів МВФ і СБ слугує майданчиком для поєднання продуктивних офіційних та неформальних дискусій і зустрічей," – зазначив Менно Снел. – Для мене ця зустріч Регіональної групи країн-членів МВФ і СБ є останньою, в якій я беру участь. Для мене було великою честю представляти країни у Виконавчій раді МВФ, бачити всі ваші зусилля та прагнення, допомагати країнам-членам цієї групи на шляху змін та реформ".

Виконавчий директор МВФ також зазначив, що країни-члени Регіональної групи вже провели дві зустрічі в п'ятницю, однією з яких була зустріч зі студентами Інституту міжнародних відносин Київського університету імені Тараса Шевченка. "Відверто кажучи, я був настільки вражений тим, що незважаючи на те, що зустріч відбулася у п'ятницю після полудня та чудову погоду за вікном, у конференц-залі Інституту зібралося понад 250 студентів. Усі студенти чудово розмовляли англійською, були сповнені ентузіазму, ставили питання стосовно програми МВФ та плану Уряду з розвитку країни. Наявність такого сильного людського капіталу означає, що Україна матиме велике та успішне майбутнє", – резюмував Менно Снел.

Під час панельного обговорення представники групи країн-членів МВФ та Світового банку обговорили такі питання, як забезпечення стійкого економічного майбутнього для країн регіональної групи, світові тенденції і драйвери щодо цін на товарно-сировинні ресурси, а також економічні наслідки міграції.

 

 

версія для друку