українська російська англійська
Моніторингова місія МІП у зоні АТО: На лінії розмежування в Станиці Луганській відбувається розгляд комплексних проблем відновлення мовлення
06.06.2016 | 17:47
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

6 та 7 червня Міністерство інформаційної політики України розглядає комплекс проблем, пов’язаних із забезпеченням доступу населення Донецької і Луганської областей до інформаційних ресурсів українських телерадіокомпаній, друкованих ЗМІ, Інтернет-сайтів.

На місці, на лінії розмежування в Станиці Луганській, перебуває заступник Міністра інформаційної політики України Тетяна Попова та радник Міністра з питань відновлення мовлення, народний депутат України Олександр Бригинець. Радник Міністра передає: «Добре знаю інформаційні проблеми цього містечка - тут яма відгороджена від українських передавачів високим схилом і телерадіосигнал сюди подавався і подається досі з окупованого Луганська. Тепер в проблемах пересвідчаться і депутати з Комітету свободи слова і долучаться активніше сприяти відновленню мовлення на Сході».

Він також зазначає, що на виконання рішень у Комісії з питань відновлення мовлення при МІП, в Станиці Луганській нарешті запрацювало ефірне українське радіо «Пульс», хоч його і намагаються глушити окупанти. Також працює мобільний Інтернет, а на вулицях працюють гучномовці з українським радіо і українською музикою.

Зазначимо, що 6 та 7 червня Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова та інформаційної політики проводить виїзне розширене засідання у Донецькій та Луганській областях (міста Лисичанськ та Краматорськ).

Мета заходу - розгляд комплексу проблем, пов’язаних із забезпеченням доступу населення Донецької і Луганської областей до інформаційних ресурсів українських телерадіокомпаній, друкованих ЗМІ, Інтернет-сайтів. Крім народних депутатів, у засіданні Комітету візьмуть участь представники Міністерства інформаційної політики України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Міністерства оборони України, РНБО України, Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, Концерну РРТ, Донецької і Луганської обласних військо-цивільних адміністрацій, регіональних мас-медіа.

За підсумками виїзного засідання будуть напрацьовані комплексні пропозиції Парламенту, Уряду, інших уповноважених органів державної влади щодо невідкладного вирішення нагальних проблем інформаційної безпеки у регіоні, фінансового і технічного забезпечення якісного поширення аналогового і цифрового сигналу українського радіо і телебачення.

З боку Міністерства інформаційної політики України в зоні АТО постійно перебуває моніторингова місія. Радник Міністра Олександр Бригинець перевіряє на Сході країни присутність мовлення українських телеканалів, спілкується з громадськими активістами, мешканцями та працівниками місцевої влади. За результатами, щотижня, на засіданні Комісії при МІП, відбувається обговорення зібраних відомостей про міста та села зони АТО. За винесеними рішеннями, виділяється передавальна техніка, яку встановлює Концерн РРТ на місцях, та, відповідно, виділяються частоти для мовлення тих чи інших телерадіоканалів Нацрадою України з питань телерадіомовлення.

 

версія для друку