українська російська англійська
Міністерство оборони України приєдналося до Технічної угоди між оборонними відомствами країн Вишеградської четвірки
07.06.2016 | 12:29
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

У Брюсселі відбулося підписання Ноти про приєднання Міністерства оборони України до Технічної угоди між оборонними відомствами Республіки Польща, Словацької Республіки, Угорщини та Чеської Республіки щодо співробітництва в рамках Бойової тактичної групи Європейського Союзу, сформованої країнами Вишеградської четвірки (БТГ ЄС В4).

Від імені міністрів оборони Технічна угода була підписана військовими представниками держав. Від України угоду підписав радник Представництва України при ЄС з питань безпеки, оборони, військового та військово-технічного співробітництва полковник Сергій Речич.

Підписанням Ноти було завершено нормативно-правове врегулювання досягнутих домовленостей, загальних зобов’язань, принципів та процедур, згідно з якими сили та засоби Збройних Сил України визначеним складом беруть участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС В4.

Залучення українських підрозділів до формування БТГ ЄС разом з підрозділами держав-членів ЄС є свідченням відданості України забезпеченню стабільності та безпеки у світі, а також готовності робити в це свій активний внесок.

Участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС дає змогу Збройним Силам України розвивати оперативні спроможності, набувати кращих військових стандартів та підтримувати взаємосумісність з арміями держав-членів ЄС у контексті спільної діяльності щодо врегулювання криз.

Україна має намір і надалі розвивати плідне співробітництво з Європейським Союзом у сфері політики безпеки та оборони, зокрема, шляхом залучення до формування БТГ ЄС у майбутньому.

Довідково. Починаючи з 2010 року, підрозділи Збройних Сил України визначеним складом залучаються до чергування у складі Бойових тактичних груп Європейського Союзу.

У першому півріччі 2010 року літак аеромедичної евакуації Ан-26 “Віта” з групою аеромедичної евакуації Збройних Сил України перебував на оперативному чергуванні у складі бойової тактичної групи ЄС “Балтійська” (Республіка Польща, Федеративна Республіка Німеччина, Словацька Республіка, Литовська Республіка та Латвійська Республіка).

У другому півріччі 2011 року та у першому півріччі 2014 року сили та засоби Збройних Сил України перебували на оперативному чергуванні у складі БТГ ЄС “Хелброк” (Грецька Республіка, Республіка Болгарія, Румунія та Республіка Кіпр).

У першому півріччі 2016 року сили та засоби Збройних Сил України беруть участь в оперативному чергуванні БТГ ЄС “ХЕЛБРОК”, а також БТГ країн-членів Вишеградської четвірки.

 

версія для друку