українська російська англійська
Юрій Стець: Частоти телеканалу "БТБ" буде передано суспільному мовнику - телеканалу "Культура"
07.06.2016 | 18:18
МІНІСТЕРСТВО ІНФОРМАЦІЙНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

 

Описание: 17 червня у прес-центрі Кабінету Міністрів України відбулася прес-конференція за участі Юрія Стеця - Міністра інформаційної політики України, Зураба Аласанії -  Генерального директора Національної телекомпанії України та Юрія Артеменка - Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

Міністерство інформаційної політики має намір передати частоти телеканалу «БТБ» Нацраді з питань телебачення і радіомовлення для розподілу за результатами конкурсу. Про це Міністр інформаційної політики Юрій Стець заявив на прес-конференції у Будинку Уряду 7 червня.

"Ті ліцензії на частоти, які належать телеканалу «БТБ» всередині країни, на цьому тижні Міністерство інформаційної політики передасть Нацраді з телебачення та радіомовлення", – сказав Юрій Стець.

Міністр зазначив, що сподівається на передачу цих частот за результатами конкурсу громадському телеканалу "Культура".

За словами Голови Нацради України з питань телебачення та радіомовлення Юрія Артеменка, на даний момент в інформаційному просторі відчувається брак телеканалу, який би висвітлював культурну сферу. Він додав, що якщо телеканал "Культура" візьме участь у конкурсі, то буде одним з його фаворитів.

У свою чергу Генеральний директор Національної телекомпанії Зураб Аласанія зазначив, що "Культура", незважаючи на проблеми з фінансуванням, буде брати участь у конкурсі на нові частоти.

Нагадуємо, що 6 червня Президент України підписав Закон, що розблоковує реформу Суспільного мовлення в України. 

Запуск Мультимедійної платформи іномовлення України (МПІУ) відбувся 1 жовтня 2015 року. У рамках Мультимедійної платформи іномовлення України, замість супутникового телеканалу «УТР», в ефірі стартував телеканал UATV. Він мовить із трьох супутників: Amos 3, Azerspace 1, Galaxy 19, а також в Інтернеті на власному каналі в YouTube. Телеканал «БТБ» також було передано до МІП для організації іномовлення.

Зазначимо, UA|TV вже з'явився в  ЕстоніїАзербайджані, Польщі, Данії, Ізраїлі, ГрузіїЛатвії та ін.

Правовим рушієм Мультимедійної платформи іномовлення України став, розроблений МІП, Закон «Про систему іномовлення України», який було підписано Президентом України 28 грудня 2015 року. Згідно з Законом з нового року МПІУ зареєстровано як державне підприємство.

 

 

 

версія для друку