українська російська англійська
У співпраці з ЄБРР ми перейшли від законодавчого супроводу до спільного формування концепції енергетичної політики, - Ігор Насалик
07.06.2016 | 17:48
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

У співпраці з ЄБРР ми перейшли від законодавчого супроводу до спільного формування концепції енергетичної політики. Про це Міністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик заявив 7 червня на зустрічі з представниками ЄБРР, під час якої обговорювалися питання щодо створення ринку енергоресурсів в Україні. «Протягом багатьох років ЄБРР є надійним та послідовним партнером нашої країни в питаннях реформування енергетичного сектору. На сьогодні ресурси Банку є одними з основних джерел фінансування надважливих для України проектів в енергетиці», – зауважив Ігор Насалик та подякував європейським партнерам за підтримку у впровадженні реформ в енергетичному секторі.

У контексті аналізу співробітництва з ЄБРР Міністр наголосив на необхідності спрямування подальших дій на пришвидшення реалізації спільних інвестиційних проектів та залучення ресурсів Банку для реалізації нових проектів, а також на посилення фінансової, технічної та консультаційно-дорадчої підтримки з метою вирішення складних завдань та досягнення амбітних цілей.

Окрім того, Ігор Насалик повідомив, що на сьогодні Міненерговугілля виробило свій погляд щодо розділення видобування, транспортування та зберігання енергоресурсів, який повністю відповідає вимогам Третього енергопакета та покликаний створити відповідні умови на ринку газу. «Ми глибоко розуміємо, що законодавство не буде працювати, якщо не буде зруйновано монополію на ринку газу», – наголосив Міністр та зауважив, що відстоює позицію щодо розділення не лише НАК «Нафтогаз України», а й видів діяльності всього енергетичного сектору.

Ігор Насалик запропонував організувати на базі ЄБРР зустріч з метою обговорення концепції розділення, запропонованої Міненерговугілля, за участю представників Європейського Співтовариства, Світового Банку, експертів та юристів. За його словами, це потрібно зробити, аби у місячний термін дійти згоди щодо трьох ключових позицій: відповідності Третьому енергетичному пакету, відповідності інтересам інвесторів та захищеності коштів, як мають намір вкладати інвестори.

Серед важливих кроків, зроблених Міністерством, Ігор Насалик назвав прогрес у законодавчій сфері. Зокрема, досягнення компромісу щодо проекту  Закону про національний регулятор, а також прийняття постанови Уряду від 7 травня 2016 р. № 263, що сприяє відновленню довіри інвесторів щодо виконання Україною взятих зобов’язань.

Зі свого боку представники ЄБРР заявили про готовність підтримати ініціативу щодо проведення ініційованої Міністром зустрічі та взяти на себе ключову роль у підготовці проекту розділення видобування, транспортування та зберігання енергоресурсів. Водночас члени делегації повідомили про намір спочатку зустрітися з донорами, щоб дійти спільного погляду щодо роботи енергетичного сектору, а потім провести розширену зустріч за участю української сторони.

На завершення зустрічі Ігор Насалик висловив сподівання на подальшу плідну співпрацю Міністерства та ЄБРР. «Ми високо цінуємо підтримку, яку ЄБРР надає Міненерговугілля та Уряду України в цілому для проведення реформ, та очікуємо, що продовження нашого партнерства сприятиме стабілізації макроекономічної ситуації в Україні і відновленню економічного зростання», – наголосив Міністр.

Зазначимо, що у двосторонній зустрічі взяли участь Ріккардо Пуліті – Керуючий Директор ЄБРР з питань енергетики; Шевкі Аджунер – Директор ЄБРР в Україні; Марина Петров – Заступник Директора та Аділ Ханіф – Провідний банкір Департаменту енергетики.

 

 

 

версія для друку