українська російська англійська
Ігор Насалик презентував дієві заходи щодо енергоефективності ПЕК та програму енергетичної незалежності України
08.06.2016 | 09:44
МІНІСТЕРСТВО ЕНЕРГЕТИКИ ТА ВУГІЛЬНОЇ ПРОМИСЛОВОСТІ УКРАЇНИ

На засіданні Національної ради реформ, яке відбулося 7 червня за участю Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана, Голови Верховної Ради Андрія Парубія, Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик презентував проект «Енергоефективність: паливно-енергетичний комплекс».

Під час виступу Міністр зазначив, що досягнення енергетичної незалежності України залишається пріоритетом роботи Міністерства. Він наголосив, що основні принципи державної політики і державного регулювання у сфері енергоефективності мають відповідати євроінтеграційним процесам та бути сформовані відповідно до вимог Директиви 2012/27ЄС. Тому наразі, за словами  Ігоря Насалика, триває спільна робота за участю Міненерговугілля над розробкою проекту Закону України «Про енергетичну ефективність». 

Для якнайшвидшого впровадження заходів з енергоефективності на рівні держави Ігор Насалик запропонував членам Національної ради реформ підтримати низку цільових проектів Міненерговугілля. Зокрема, проекти будівництва гідроагрегату №4 на Дністровській ГАЕС протягом 2017-2020 рр., завершення реконструкції 6 енергоблоків на вітчизняних ТЕС, а також встановлення на підстанціях ОЕС України пристроїв компенсації реактивної потужності для зниження витрат електроенергії в мережах на передачу та розподіл. Голова Міненерговугілля підсумував, що загальний економічний ефект від реалізації вищезазначених проектів становитиме 1 млрд кубометрів газу або 1,6 млн тонн вугілля на рік.

Окрім того, Ігор Насалик презентував інноваційну програму ENERGYLOOP,  яка полягає у зменшенні енергоспоживання та одночасному збільшенні власного видобутку природного газу і виробництва біопалива до 27 та 7,2 млрд кубометрів відповідно. За словами Міністра, успішна реалізація цієї програми дозволить до 2020 року відмовитися від імпортованого газу.

Підсумовуючи виступ, Міністр енергетики та вугільної промисловості Ігор Насалик запропонував учасникам засідання розглянути пропозиції рішень для Національної ради реформ:

- розробити та подати до Верховної Ради України проект Закону України «Про енергетичну ефективність» (Кабінет Міністрів України, Верховна Рада України);

- ухвалити Закон України «Про ринок електричної енергії» (Верховна Рада України);

- прийняти на засіданні Енергетичну стратегію 2035 (Кабінет Міністрів України);

- підтримати проекти з енергоефективності в генерації і промисловості;

- розробити механізм гарантованого повернення інвестицій для реконструкції енергоблоків ТЕС (Кабінет Міністрів України, НКРЕКП);

- відновити нарахування інвестиційної складової для 6 проектів реконструкції енергоблоків ТЕС (Кабінет Міністрів України, НКРЕКП);

- визначити у нормативних актах норми щодо цільового використання коштів, отриманих електропередавальними організаціями за перетікання реактивної електроенергії від споживачів (Кабінет Міністрів України, НКРЕКП).

версія для друку