українська російська англійська
Остап Семерак запропонував зобов'язати підприємства, які не інвестують у сучасні технології очищення, платити максимально дорого
08.06.2016 | 12:36
МІНІСТЕРСТВО ЕКОЛОГІЇ ТА ПРИРОДНИХ РЕСУРСІВ УКРАЇНИ

Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак в ефірі радіо  «Вісті», розповів про програму боротьби із забрудненням навколишнього середовища, яку розробляє Міністерство.

За його словами, підприємства, які не інвестують у сучасні технології очищення, повинні платити максимальні суми на здійснення природоохоронних заходів.

«Це загальний світовий принцип: платить той, хто забруднює навколишнє середовище. Мінприроди почало роботу над програмою приведення українського законодавства та реалій до такого принципу», - повідомив він.

Міністр розповів, що під час останньої робочої поїздки до Запоріжжя відвідав один з металургійних комбінатів.  За його словами, високий рівень забруднення повітря там відчувається на рівні людських рецепторів - без застосування спеціальних приладів. 

Остап Семерак запропонував поставити на облік кожне джерело забруднення, щоб підприємство сплачувало за фактично нанесені збитки навколишньому середовищу.

"В Україні існує, як я називаю, "індульгенція на забруднення". Є гранично допустимі норми викидів, які встановлюються проектними інститутами, і дуже часто занижуються за якусь неправомірну винагороду. Цей норматив дозволяє викидати в атмосферу пил, сірчані та азотні сполуки. Ми хочемо поставити на облік кожне джерело забруднення, щоб підприємство сплачувало за реально завдану шкоду. Якщо підприємство не інвестує в сучасні очисні технології, воно повинно платити максимально дорого. А ті, хто інвестує і зменшує забруднення, повинні отримувати якийсь понижуючий коефіцієнт", - сказав Міністр.

 

 

версія для друку