українська російська англійська
Андрій Рева: Новий закон про оподаткування пенсій відновить принцип соціальної справедливості
08.06.2016 | 14:24
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Як відомо, нещодавно Верховна Рада відмінила 15-відсотковий податок на пенсії, що не перевищують 10 740 грн. − 10 розмірів прожиткового мінімуму для непрацездатних осіб на 1 січня звітного податкового року.  Новий закон, зазначив  Міністр соціальної політики Андрій Рева, податки не відмінив, а лише справедливо змістив їх у інший бік.

Він пояснив кому з пенсіонерів все-таки доведеться платити податковий збір.

„ У нас є ті, хто працює і при цьому отримує пенсію, але меншу на 15%. Для цієї категорії пенсіонерів нічого не міняється, - пояснив виданню „Деловая столица” Міністр соціальної політики України Андрій Рева. -  Нововведення стосуються лише непрацюючих пенсіонерів, у котрих пенсія від трьох (наразі це -  4197 грн) до десяти прожиткових мінімумів – 10 740 грн. Вони всі платили податки розміром у 15%, ось для цієї категорії пенсіонерів збір відмінили. Але є ще одна група осіб, котрі отримують пенсію від 10 740 грн – наприклад, по 70 тисяч гривень на місяць і більше. Ось саме на такі пенсії Верховна Рада й ввела податок за ставкою 18%. Ці гроші остаточно не наповнять Пенсійний фонд, оскільки кошти спрямовуватимуться до місцевих та державного бюджетів, але, принаймні, буде відновлено принцип соціальної справедливості. Особливо, якщо цей податок буде прогресивним”.

Відповідно вказана частина доходу підлягатиме оподаткуванню 1,5% військовим збором.

При цьому збережено норми щодо не оподаткування пенсій учасників бойових дій, інвалідів війни та осіб, на яких поширюються норми статті 10 Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».

версія для друку