українська російська англійська
У військових вишах проходять підготовку понад 600 учасників АТО
09.06.2016 | 09:25
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

Сучасна система військової освіти забезпечує підготовку військових фахівців за всіма освітньо-кваліфікаційними рівнями та необхідними військово-обліковими спеціальностями, відповідно до потреб Збройних Сил України. Про це 8 червня в рамках інформування громадськості та ЗМІ про хід реформ у Міністерстві оборони України повідомив головний спеціаліст департаменту військової освіти та науки Міністерства оборони України Олександр Васильєв.

Він розповів, що на даний час у вищих військових навчальних закладах та військово-навчальних підрозділах навчаються 465 учасників АТО. Зокрема, до Національного університету оборони України імені Івана Черняховського для навчання за оперативно-стратегічним та оперативно-тактичним рівнями підготовки прийнято 153 офіцерів – учасників АТО.

Фахівець наголосив, що запроваджено механізм атестації науково-педагогічних працівників. Практично всі посади у вищих військових навчальних закладах та військово-навчальних підрозділах військових навчальних закладів, за винятком посади заступника начальника ВВНЗ (ВНП ВНЗ) з навчальної та наукової роботи, можуть обіймати офіцери без наявності у них наукових ступенів та вчених звань. Крім того, в особливий період призначення на посади науково-педагогічних працівників можливо здійснювати без проведення конкурсу.

«Варто наголосити, що створено систему курсів підвищення кваліфікації військовослужбовців оперативно-стратегічного, оперативно-тактичного та тактичного рівнів, державних службовців Міноборони та Збройних Сил України, підготовку на яких було призупинено у 2013 році та поновлено у 2015 році, — повідомив Олександр Васильєв і додав, що зараз мережа включає близько 200 курсів підвищення кваліфікації з терміном навчання від 1 тижня до 4 місяців. Щорічно курсову підготовку мають можливість проходити понад 3,5 тисяч військовослужбовців, працівників Збройних Сил України та державних службовців».

За словами фахівця, також створено курси підготовки військовослужбовців військової служби за контрактом з числа осіб рядового та сержантського складу з вищою освітою з присвоєнням первинного офіцерського звання “молодший лейтенант” та призначенням на посади у війська. Зазначені курси вже провели випуск близько 830 осіб, на цей час на курсах навчається 360 осіб.

«З метою підготовки мобілізаційних ресурсів розгорнути додаткові 12 курсів перепідготовки та підвищення кваліфікації для військовозобов’язаних, призваних із запасу. Підготовка на зазначених курсах здійснюється за окремими програмами та військово-обліковими спеціальностями, що визначають боєздатність підрозділів та військових частин», – наголосив Олександр Васильєв і додав, що з вересня 2014 року на зазначених курсах пройшли навчання понад 11 тисяч осіб.

Також було зазначено, що підготовка офіцерів запасу здійснюється на факультетах та кафедрах вищих військових навчальних закладів та військово-навчальних підрозділів військових навчальних закладів. Максимальні обсяги щорічного прийому для підготовки за програмою офіцерів запасу складають близько 25 тисяч осіб. На даний час здійснюється підготовка за програмою офіцерів запасу майже 20 тисяч осіб. У 2016 році закінчать навчання за програмою офіцерів запасу близько 10 тисяч осіб.

Головний спеціаліст департаменту військової освіти та науки також наголосив, що минулого року система військової освіти для здійснення заходів практичної підготовки військових фахівців вперше була забезпечена фінансовим ресурсом у повному обсязі, що дозволило закупити комплексні тренажери екіпажів бойових машин, електронні лазерні тири з програмним забезпеченням відпрацювання навчальних вправ зі стрілецької зброї тощо. Разом з тим у 2016 році сплановано фінансування на матеріально-технічне забезпечення навчального процесу та розвиток навчально-матеріальної бази у сумі майже 290 млн грн.

 

 

версія для друку