українська російська англійська
Визначення управителя багатоквартирного будинку та створення комфортних умов проживання - це особиста відповідальність кожного з його власників (співвласників), - Дмитро Корчак
09.06.2016 | 15:55
МІНІСТЕРСТВО РЕГІОНАЛЬНОГО РОЗВИТКУ, БУДІВНИЦТВА ТА ЖИТЛОВО-КОМУНАЛЬНОГО ГОСПОДАРСТВА УКРАЇНИ

Якісне надання житлово-комунальних послуг, чисте довкілля та своєчасне вивезення побутових відходів – запорука комфортного проживання мешканців багатоквартирних будинків і їх особиста відповідальність. Для налагодження ефективної роботи кожен такий будинок повинен мати ефективного управителя.

Про це сказав директор департаменту систем життєзабезпечення та житлової політики Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Дмитро Корчак під час наради з питань реалізації Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку».

«Ми отримуємо багато звернень від людей щодо занедбаного стану будинків, коли протікають покрівлі, підтоплюються підвали, і що все це лягає на їх плечі. Проте хочу наголосити, що законодавство дозволяє співфінансування місцевих бюджетів, існують відповідні програми державних банків, зокрема 30 на 70 та 40/60. Звертаюся до представників влади на місцях – запроваджуйте місцеві програми у цьому напрямі – під будь-яким лозунгом – чи то заходи з енергоефективності, чи то сприяння у створенні ОСББ, та залучайте кошти міжнародних донорів та грантів», - зазначив Дмитро Корчак.

Директор департаменту повідомив, що на державному рівні також забезпечено усе необхідне для прийняття відповідних рішень та призначення ОМС ефективних управителів багатоквартирних будинків.

«Розроблений порядок проведення конкурсу, який зараз знаходиться на погодженні, також на погодженні знаходиться типовий договір», - повідомив він та нагадав, що форму Протоколу зборів співвласників багатоквартирного будинку затверджено наказом Мінрегіону від 25.08.2015 № 203. Ще одним наказом Мінрегіону від 23.09.2015 № 238 внесено зміни до Типового статуту об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, який викладено у новій редакції. Крім того, постановою Кабінету Міністрів України від 24.02.2016 № 109 затверджено Порядок зберігання протоколів зборів співвласників багатоквартирного будинку та розміщення інформації про рішення, прийняті такими зборами, а постановою Кабінету Міністрів України від 20.04.2016 № 301 затверджено Порядок списання з балансу багатоквартирних будинків.

«Проте на місцях люди стикаються з деякими складнощами при реалізації норм закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» 417 – VIII від 14 травня 2015 року, головна з яких погана поінформованість населення з боку ОМС про стан та можливості для реалізації житлово-комунальних потреб, а також щодо отримання інформації про власників квартир та нежитлових приміщень у будинку, яка необхідна для створення ОСББ. Отримання інформації про співвласників є  найпершим кроком у підготовці проведення загальних зборів. І це питання до БТІ – здебільшого комунальних підприємств, які не надають відповідні документи співвласникам, позбавляючи їх можливості об’єднатися. А відтак і вирішити цю проблему повинні на містах», - зауважив Дмитро Корчак.

версія для друку