українська російська англійська
В Україні за підтримки Мінмолодьспорту розпочинається Програма активної реабілітації "Повернення до життя"
09.06.2016 | 16:33
МІНІСТЕРСТВО МОЛОДІ ТА СПОРТУ УКРАЇНИ

У червні 2016 року розпочнеться Програма активної реабілітації “Повернення до життя” для травмованих діючих і звільнених військовослужбовців і цивільного персоналу сектору безпеки та оборони України. Проект організовано ВГО “Національна асамблея інвалідів України” та Програмою НАТО “Партнерство заради миру” за підтримки Міністерства молоді та спорту, Міністерства соціальної політики. Про це йшлося 8 червня 2016 року на прес-конференції, присвяченій започаткуванню Програми.

Міністр молоді та спорту Ігор Жданов зазначив, що Програма “Повернення до життя” розрахована на 18 місяців: з  червня 2016 року по грудень 2017 року.

За цей період 340 військових та цивільних осіб, які постраждали від російської агресії в зоні АТО, пройдуть через 17 таборів з активної реабілітації.

Ігор Жданов наголосив, що надзвичайно важливою є не тільки фізично-спортивна реабілітація, а й психологічна реабілітація: "Саме для психологічної реабілітації діятиме програма “рівний - рівному”: бійці АТО спілкуватимуться із українськими паралімпійцями — молодими людьми, незламними духом і нескореними долі, які здобувають перемоги у спорті та завойовують медалі".

Міністр нагадав про героя АТО Юрія Весельського, який втратив ногу, відстоюючи цілісність країни. Юрій свого часу відновлювався у Західному реабілітаційно-спортивному центрі, зараз працює там інструктором і допомагає бойовим побратимам, і в той же час є радником Міністра молоді та спорту.

"За ініціативи Мінмолодьспорту десятки важкопоранених воїнів АТО вже раніше пройшли реабілітацію на паралімпійській базі. Фахівці з реабілітації, що залучаються до проведення заходів за участю воїнів АТО, пройшли спеціальну підготовку з психологічної підтримки військовослужбовців на досвіді Франції. Ці тренінги також допомагала організувати Агенція НАТО. Дуже важливо, що під час реабілітації воїни АТО бачать приклад українських паралімпійців, які не здалися, перебороли за допомогою спорту багато труднощів, інтегрувалися у суспільство, стали успішними та відомими людьми, які перемагають в ім’я України. А також ведуть активний спосіб життя, заводять сім’ї та народжують дітей", – наголосив Ігор Жданов.

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич акцентував на результативності співпраці чотирьох інституцій: двох громадських організацій Національної асамблеї інвалідів України та Національного паралімпійського комітету з двома міністерствами, які давно працюють у сфері проблем людей з інвалідністю, Міністерством соціальної політики та Міністерством молоді та спорту.

Виконавчий директор ВГО “Національна Асамблея інвалідів України” Наталія Скрипка поінформувала, що ідеологією функціонування Центру є безбар’єрність усієї інфраструктури, а також провадження заходів щодо узагальнення досвіду роботи з реабілітації осіб з інвалідністю та формування методик інтеграції осіб з інвалідністю у суспільство, їх повернення до активного життя.

Про реалізацію проекту та  його підтримку, зокрема фінансову, розповів керівник секції Програм НАТО “Партнерство заради миру” Фредерік Пежо.

Ігор Жданов також подякував Посольству Франції в Україні за допомогу у вирішенні питань з відкриттям візи для юного українського вболівальника Володимира Бобенчика.

 

версія для друку