українська російська англійська
Володимир Гройсман: Уряд стимулюватиме розвиток гідроелектроенергетики, що сприятиме досягненню енергетичної незалежності країни
10.06.2016 | 15:48
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд підтримуватиме розвиток гідроелектронергетики України та збільшення її питомої ваги у балансі вироблення електроенергії країни для досягнення енергетичної незалежності країни та розвитку національної економіки. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман, відкриваючи нараду щодо енергетичного потенціалу Об'єднаної енергосистеми України, у рамках робочої поїздки до Чернівецької області у п’ятницю, 10 червня.

"Завдання порядку денного сьогодні для Міненерговугілля, для Уряду, для вашого підприємства, щоби не зупинятися, а робити максимально кроки для модернізації, будівництва нових агрегатів, вирішення інших питань технологічного процесу. Хочу засвідчити, що Уряд буде підтримувати [розвиток гідроелектроенергетики]. Ми зацікавлені у тому, щоби розвивати альтернативну енергетику. Ми зацікавлені у тому, щоби Україна стала по-справжньому енергонезалежною", - заявив Володимир Гройсман під час перебування на Дністровській ГАЕС у м. Новодністровськ.

Прем'єр-міністр повідомив, що під час його візиту на Дністровську ГАЕС відбувся пуск трьох гідроагрегатів з набором навантаження 972 МВт в єдину енергосистему. Загалом питома вага гідроенергетики у балансі вироблення електроенергії в Україні становить 8,6%, зауважив Голова Уряду. Разом з тим на його переконання, цей показник може бути збільшений.

"Те, що ми маємо сьогодні 8,6% питомої ваги гідроенергетики у балансі є абсолютно несправедливим. Маємо збільшувати виробництво цієї електроенергії. Те, що ми бачимо сьогодні, є стратегічний план розвитку укргідроенергетики на найближчі десять років, і цю питому вагу можливо збільшити до 15,5%", - зазначив він.

За його словами, українська гідроенергетика "заслуговує всебічної підтримки з боку держави як на законодавчому рівні, так і на рівні Кабінету Міністрів України".

Голова Уряду наголосив, що питання енергетичної безпеки є сьогодні питанням державної ваги, що має бути усвідомлено усіма гілками влади.

Володимир Гройсман зауважив, що Уряд здійснив заходи у напрямку досягнення енергетичної незалежності. Так, після запровадження єдиної ціни на газ Україна перейшла на закупівлю газу з європейських ринків і тому отримала ринкову ціну. Встановлення єдиної ціни на газ "дає можливість побороти корупцію, відновити видобуток газу в Україні, запровадити адресну ефективну допомогу і розвивати енергозбереження як фактор української енергонезалежності", зазначив він. Прем'єр-міністр також підкреслив: "Ми жодної краплини російського газу сьогодні не купляємо".

"Коли ми матимемо ефективне споживання, якісне виробництво електроенергії і будемо мати власне видобування, яке знищувалося, ми станемо абсолютно енергонезалежною державою", - наголосив Володимир Гройсман.

У свою чергу розвиток енергоефективності та енергетичної незалежності країни стимулюватиме розвиток національної економіки та ріст конкурентоспроможності. "Насправді, ми можемо не балачками розвивати нашу країну, а розвитком національної економіки", - зауважив Прем'єр-міністр.

 

версія для друку