українська російська англійська
Уряд у липні представить програму розвитку гідроенергетики в Україні, що дозволить за 10 років збільшити її потенціал майже удвічі, - Володимир Гройсман на Дністровській ГАЕС
10.06.2016 | 16:07
ДЕПАРТАМЕНТ ІНФОРМАЦІЇ ТА КОМУНІКАЦІЙ З ГРОМАДСЬКІСТЮ СЕКРЕТАРІАТУ КМУ

Уряд у липні представить десятирічну програму розвитку гідроенергетики в Україні, що дозволить майже удвічі збільшити її питому вагу у виробленні електроенергії країни. Про це заявив Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман під час спілкування із журналістами на Дністровській ГАЕС у м. Новодністровськ у рамках робочого візиту до Чернівецької області у п’ятницю, 10 червня.

"Сьогодні на цій нараді ми прийняли таке рішення: Мінпаливенерго, "Укргідроенерго" на Уряд внесуть чітку програму у липні місяці на розвиток гідроенергетики в Україні на десять років. Це означає, що протягом десяти років будуть відкриватися нові такі агрегати, які будуть забезпечувати виробництво якісної, безпечної електроенергії для України", - заявив Володимир Гройсман.

Прем'єр-міністр зазначив, що обсяги виробленої в Україні гідроелектроенергії можуть бути збільшені майже удвічі. "Питома вага в балансі вироблення енергії в Україні гідроенергетики - 8,6%. Маємо потенціал нарощення до 15,5%. Це означає, що за 10 років ми маємо досягти цього показника. Атомна електроенергетика, гідро-, беззаперечно, буде залишатися питома вага і теплової енергії. І треба розвивати альтернативну: сонце, вода і так далі", - зауважив він.

Збільшення питомої ваги гідроелектроенергії покращить структуру формування ціни на електроенергію в Україні, зазначив Володимир Гройсман.

"Питома вага поки що невелика цієї енергії - 8%, трошки більше, - тому впливати на загальну ціну дуже важко. Але нарощення такої енергетики, економія, яка виникає і по газу, і по вугіллю, в перспективі змінить структуру формування ціни на електроенергію, і ця структура стане більш прийнятною", - зазначив він.

Прем'єр-міністр нагадав, що на Дністровській ГАЕС був підключений третій гідроагрегат. "Те, що ми сьогодні нарощуємо потужності гідроенергетики говорить про те, що ми виробляємо альтернативну енергетику, що є дуже важливо для нашої енергонезалежності", - зазначив він. Володимир Гройсман також зауважив, що об'ємів виробленої на підприємстві електроенергії достатньо, щоби забезпечити потреби чотирьох областей України.

Голова Уряду підкреслив важливість розвитку української гідроелектроенергетики для забезпечення енергонезалежності України та розвитку національної економіки. Уряд буде розвивати українську гідроенергетику для досягнення цих цілей, зазначив він.

 

версія для друку