українська російська англійська
Андрій Рева: Громади мають взяти на себе відповідальність за вчасне та якісне надання соціальних послуг на місцях
10.06.2016 | 15:39
МІНІСТЕРСТВО СОЦІАЛЬНОЇ ПОЛІТИКИ УКРАЇНИ

Децентралізація як новий спосіб надання соціальних послуг через об’єднані громади – один із основних пунктів Операційного плану Уряду, що був затверджений  26 травня  2016 року.  

Про те, чи  готові громади взяти на себе відповідальність за вчасне та якісне надання соціальних послуг на місцях, Міністр соціальної політики України Андрій Рева розповів газеті «Урядовий кур’єр».

„Триває створення нової системи. Раніше, як відомо, соцпослуги надавали через структурні підрозділи з питань соціального захисту населення районних державних адміністрацій та органів місцевого самоврядування. Тепер же потрібно створити такі структури в об’єднаних територіальних громадах, яких нині 159, - повідомив Андрій Рева. -  А для цього громади повинні мати відповідну інфраструктуру і бути готовими до виконання всіх необхідних людям соціальних функцій. А не лише печатки на довідках ставити, як це роблять у сільрадах. Щоб людям не доводилося їздити по ці послуги в район чи область, а вони могли отримати їх на місцях. А для цього маємо навчити відповідних фахівців, щоб вони довели свою спроможність робити самостійно на місцевому рівні те, чим раніше керували зі столиці. Отже, маємо змінювати країну знизу, з місцевого рівня й розвивати ініціативу звідти ж. Щоб на рівні місцевих громад можна було вирішувати усі найважливіші питання: оборони, зовнішньої політики, соціального захисту та інші”.

 

версія для друку