українська російська англійська
Стартував незалежний європейський аудит національної системи досліджень та інновацій
10.06.2016 | 18:46
МІНІСТЕРСТВО ОСВІТИ І НАУКИ УКРАЇНИ

На цьому тижні стартував незалежний європейський аудит національної системи досліджень та інновацій (Peer Review of the Ukrainian R&I System), який ініційовано Міністерством освіти і науки України за сприяння інструменту підтримки політики програми ЄС «Горизонт 2020». Проведення цього аудиту передбачено у Плані пріоритетних дій Уряду на 2016 рік.

6-7 червня відбулися зустрічі групи експертів Європейської Комісії з представниками Міністерства освіти і науки України, Міністерства фінансів, Міністерства економічного розвитку і торгівлі, Державного фонду фундаментальних досліджень, Ради молодих учених при МОН, вищих навчальних закладів, Національної та галузевих академій наук України, науковцями - учасниками «Горизонт 2020» за участю Міністра освіти і науки Лілії Гриневич та заступника Міністра Максима Стріхи.

Експерти обговорювали питання у малих групах, сформованих у відповідності до напрямів аудиту, зокрема, оптимізації наявних політичних інструментів для підтримки національної наукової системи; інтернаціоналізації досліджень та інтеграції України у європейський дослідницький простір; ролі науки в розвитку українських інновацій. «Наша місія в Україні вивчити ситуацію, зрозуміти позицію всіх зацікавлених груп і вже потім готувати висновки», – зазначив генеральний директор Академії мистецтв і наук Королівства Нідерландів та голова групи європейських експертів Ханс Чанг.

Слід зазначити, що представники експертної панелі протягом двох днів спілкувалися із зацікавленими сторонами у проведені незалежного аудиту. Підготовці остаточної версії звіту передуватиме ще один візит експертів, а вже у листопаді держава отримає звіт, в якому будуть поради щодо трьох напрямків аудиту. 

 

версія для друку