українська російська англійська
Павло Петренко з одноденним робочим візитом відвідав Дніпро та Дніпропетровську область
10.06.2016 | 18:50
МІНІСТЕРСТВО ЮСТИЦІЇ УКРАЇНИ

Сьогодні Міністр юстиції Павло Петренко з одноденним робочим візитом відвідав місто Дніпро та Дніпропетровську область.

У ході візиту очільник Мін’юсту взяв участь у відкритті відділення адмінпослуг, дозвільних процедур та державної нотаріальної контори мікрорайону Таромське.

«Цей мікрорайон віддалений від міста на 40 кілометрів, через що його жителям було незручно отримувати послуги. Відтепер новий центр обслуговуватиме жителів цього мікрорайону, а також мешканців навколишніх населених пунктів. Загалом – це близько 20 тис. громадян», - зазначив Міністр юстиції.

За його словами, Мін’юст протягом останніх 2 років позбавляється від невластивих функцій, які на себе перебрало попереднє керівництво Мін’юсту.

«Ми передали ці повноваження місцевим органам влади та нотаріусам. Сьогодні ми відкрили такий міні сервісний центр для громадян, які не мали можливості зручно отримати державні сервіси, оскільки для цього їм доводилося їздити за 40 кілометрів», - наголосив Павло Петренко.

На його переконання, відкриття цього центру ще раз підтверджує, що Міністерство юстиції прийняло правильне рішення, коли почало процес децентралізації. Якби цього не було зроблено, зручні та комфортні сервіси навряд прийшли б до таких невеликих громад.

Міністр юстиції також відвідав Третій дніпровський місцевий центр з надання БВПД. Він нагадав, що в 100 аналогічних центрах по всій Україні громадяни можуть отримати правову допомогу та адвоката для захисту прав у суді, в тому числі й у спорах з державними органами.

«Однак такої кількості центрів не достатньо, щоб забезпечити всіх необхідною юридичною допомогою. Тому вже цього року ми запускаємо додатково понад 400 бюро правової допомоги», - наголосив очільник Мін’юсту.

За його словами, в бюро за допомогою може звернутися кожен громадянин.

Ті, хто має на це право, отримають адвоката. Всі інші – якісну професійну консультацію.

«Наша філософія – жоден громадянин, який звертається до нас за допомогою, має її отримати. Цьому ми навчаємо усіх наших співробітників, які в цьому місяці проходять через конкурсний відбір до бюро. Наше завдання змінити підходи чиновника до спілкування з людиною. В бюро правової допомоги ми прийняли рішення набирати через конкурси юристів, які не працювали в державних органах і не мають того вірусу чиновника, яким всіх заражала стара бюрократична система», - поінформував присутніх Міністр юстиції.

Він також повідомив, що перший етап конкурсу, впродовж якого приймалися заявки від бажаючих стати членом нової команди Мін’юсту та працювати в бюро правової допомоги, вже завершено. Всього на місця у 430 бюро подало заявки 4129 кандидатів. Це дає можливість обрати кращих і змінити обличчя Мін’юсту.

«Українські громадяни мають право на захист і дотримання власних конституційних прав. Провідником цього захисту буде Міністерство юстиції», - резюмував Павло Петренко.

 

версія для друку