українська російська англійська
Павло Розенко взяв участь у відкритті виставки до 125-ї річниці з дня народження Євгена Коновальця - засновника ОУН
14.06.2016 | 15:23
Прес-служба Віце-прем'єр-міністра України

14 червня Віце-прем’єр міністр України Павло Розенко у Національному музеї історії України взяв участь у відкритті виставки до 125-ї річниці з дня народження Євгена Коновальцязасновника Організації українських націоналістів, одного з визначних борців за незалежність України.

Участь у відкритті виставки також взяли Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович, Генеральний Директор Національного музею історії України – Тетяна Сосновська, завідувач відділу НМІУ «Музей Української революції 1917–1921 років» – Олександр Кучерук.

На виставці представлені оригінальні особисті речі Євгена Коновальця та його посмертна маска, а також інформаційні матеріали, які знайомлять з біографією Євгена Коновальця.

«Євген Коновалець - це символ незламності українського духу. У непрості для Української Народної Республіки часи він не опустив руки і продовжував боротися, активно працювати на майбутнє нашої держави. Єдине, що змогло зламати його і його дух – це фізичне знищення НКВСівцями. Як стало відомо, операцією з ліквідації Коновальця у ручному режимі керували безпосередньо Сталін і Петровський», - сказав Павло Розенко на відкритті виставки.

Павло Розенко зауважив, що Євген Коновалець жив у буремні часи початку XX століття, коли Україна проходила шлях революційних подій і трансформацій. На думку Віце-прем’єр-міністра, не зовсім коректно пов’язувати ситуацію, в якій опинилася Україна два роки тому, коли розпочалася російська військова агресія,  із періодом Української революції 1917-1921 років. «Дехто порівнює ці дві революції, але, на мою думку, це не зовсім коректно. Тоді українська армія була знекровлена, зруйнована, наслідком чого стала втрата Україною своєї державності і незалежності. Зараз нам вдалося зупинити навалу кремлівської орди, яка наступала на Україну. Нам вдалося відбудувати нашу армію. І я переконаний, що справжні перемоги українського війська ще попереду», - наголосив Павло Розенко.

Віце-прем’єр-міністр подякував Українському інституту національної пам’яті та Національному музею історії України за організацію виставки. «Завдяки таким заходам ми відкриваємо історію України, вчимося успішним прикладам з нашого минулого та маємо змогу аналізувати помилки, щоб уникати їх у майбутньому», - зазначив Павло Розенко.

 

версія для друку