українська російська англійська
Завдяки співпраці з громадськістю Рівненська ОДА зекономить понад 6 мільйонів гривень
14.06.2016 | 16:33
РІВНЕНСЬКА ОДА

Близько місяця тому голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко разом з активістами громадської ініціативи «За чесний тендер» презентували намір запровадити залучення громадськості до проведення тендерів.

Громадські активісти відібрали декілька тендерів для проведення експерименту.

7 червня відбулася процедура розкриття тендерних пропозицій на закупівлю Рівненським обласним управлінням освіти 10 шкільних автобусів. Попередньо запропонована ціна - одна з найнижчих серед усіх подібних тендерів, що проводилися останнім часом в Україні. А кількість – і взагалі найбільша.

Закупівля шкільних автобусів була взята активістами ГІ «За чесний тендер» та керівництвом Рівненської ОДА як «ідеальний», тобто показовий, аби продемонструвати зацікавленість у справді прозорому та безкорупційному витрачанні бюджетних коштів.

За оцінкою громадських активістів, така ініціатива виправдала себе.

«У співпраці з владою ми хочемо показати, що є бажання та воля проводити державні закупівлі відкрито та чесно, - розповів керівник ГІ «За чесний тендер» Святослав Клічук. – Для цього обрали кілька тендерів, серед них і закупівлю шкільних автобусів для освітян області, і прагнули зробити їх «ідеальними». Проаналізувавши документацію конкурсних торгів, поспілкувавшись з представниками бізнесу,  запропонували внести зміни до початкової документації, аби збільшити конкуренцію, освітяни дослухалися. Як представники громадськості ми також зверталися до бізнесу, потенційних учасників, аби запросити їх до участі в цьому тендері. Як результат – 5 учасників, в той час, коли по Україні беруть участь по 2. Тобто, по цьому показнику ми найкращі».

Варто також відзначити, що запропонована переможцем ціна є найнижчою в Україні – 1 320 000 грн. за один автобус. Тоді як в інших областях пропозиції сягали майже 2 мільйони. Таким чином потенційна економія на 10 автобусах складає до 6,8 мільйона гривень.

Наразі комітет з конкурсних торгів ще вивчає подані пропозиції і про факт економії можна буде говорити лише після підписання договору та поставки автобусів, але приємно, що співпраця громадськості та влади, як мінімум, збільшила кількість учасників, а це означає, що бізнес повірив у можливість чесних тендерів.

«Сьогодні вже впевнено можна говорити, що рішення про залучення громадських активістів до проведення тендерів було правильним. Адже навіть попередні підрахунки демонструють чималу економію коштів. Тож я переконаний, що ми і надалі співпрацюватимемо з громадськими активістами щодо реалізації «ідеальних» тендерів в Рівненській ОДА», - прокоментував голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко.

 

версія для друку