українська російська англійська
Міноборони: З початку проведення АТО реабілітацію пройшли 2800 військовослужбовців
14.06.2016 | 17:14
МІНІСТЕРСТВО ОБОРОНИ УКРАЇНИ

На сьогодні реабілітаційна база Міноборони становить близько 1,4 тисячі ліжок. За період з початку бойових дій на сході України реабілітацію пройшли 2800 військовослужбовців. При цьому вони пройшли повні три етапи реабілітації. Про це на брифінгу в Києві повідомив заступник начальника Української військово-медичної академії з клінічної роботи, помічник Міністра оборони України по медичному напрямку і реабілітації полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

Він розповів, що рання реабілітація в післяопераційному періоді проводиться у військово-медичних клінічних центрах.

«Три спеціалізовані відділення – це санаторне відділення військово-медичного клінічного центру у Вінниці, госпіталь у місті Ірпінь, і це спеціалізоване відділення для лікування нейротравм, яке створено у Львові», – повідомив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк і додав, що ці установи були створені практично «з нуля» з використанням передового досвіду країн НАТО та за допомогою наших партнерів.

«Сьогодні там впроваджені найбільш сучасні методики, які є у світі. Й загалом наша система реабілітації перебуває в постійному розвитку», – зазначив він.

Також на сьогодні створені відділення психологічної реабілітації в 9 лікувально-профілактичних закладах – Військово-медичних клінічних центрах та центрах санаторно-реабілітаційного лікування.

«Введено 35 посад психологів, які тісно співпрацюють з такою громадською організацією як «психологічна кризова служба». Підписаний відповідний Меморандум, для наших психологів проводяться навчання із залученням закордонних фахівців», – повідомив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

Також відкрито відділення психоневрологічної реабілітації у госпіталі м. Старокостянтинів, та завтра відбудеться відкриття відділення психосоматичної патології у Військово-медичному клінічному центрі Західного регіону у Львові.

«Загалом наша реабілітаційна система цілком спроможна надавати будь-які види допомоги і десятки-сотні військовослужбовців, які пройшли реабілітацію та відновилися, є свідченням цьому. Реабілітація в Міноборони є на сьогодні однією з кращих в Україні», – підкреслив полковник медичної служби Всеволод Стеблюк.

 

версія для друку