українська російська англійська
"Використовуючи креатив і енергію митців зі Сходу, ми можемо зшити країну", - Євген Нищук
14.06.2016 | 19:31
МІНІСТЕРСТВО КУЛЬТУРИ УКРАЇНИ

Сьогодні у Центральній виставковій залі Українського Дому в Києві відбулася презентація культурно-мистецької акції «Донеччина-UA: Перезавантаження» та відкриття виставки скульптурних форм і образотворчого мистецтва митців Донеччини  «Сіль».

Під час брифінгу, учасниками якого стали Міністр культури України Євген Нищук, голова Донецької ОДА Павло Жебрівський,  заступник голови Донецької ОДА Ігор Стокоз та  начальник управління культури і туризму Донецької ОДА Аліна Певна, була представлена програма культурно-мистецьких заходів, які відбудуться у Києві впродовж трьох днів з метою познайомити киян та гостей міста з самобутньою творчістю Донеччини та розмаїттям мистецтва східного регіону України.

“Практика звітів областей виглядає зараз неактуальною та пострадянською, втім, нам потрібно створювати постійно діючий діалог між регіонами всередині країни. У певний період Незалежності України, коли були всі можливості та ресурси просувати культуру Донбасу, ця можливість не була використана, натомість на Сході нашої країни, була штучно організована та спровокована кремлівською пропагандою та прірва, яку ми маємо нині”, – сказав Євген Нищук. “І зараз ми бачимо цю боротьбу – боротьбу світоглядів, боротьбу минулого та майбутнього. І саме, використовуючи той креатив і те невичерпне джерело енергії, що мають мітці зі Сходу, ми можемо зшити країну, донести це самобутнє мистецтво не лише Україні, а й світу”, - додав Міністр.

Він також підкреслив, що через різні сфери мистецтва та усі доступні творчі засоби необхідно на найвищому світовому рівні  доносити славу про видатні імена, які працювали та працюють у гармонії з Україною і які походять родом з Донбасу – Солов’яненка, Прокоф’єва, Куінджі, Стуса, Бикова, Бубки та багатьох інших.

“Нам потрібно усвідомлювати, якого роду ми є, що саме Донбас є одним з тих місць, де гартувалась українська нація, що ми, хоч і різного походження,  але є українцями, – додав голова Донецької обласної державної адміністрації Павло Жебрівський. - Нам необхідно ввести Донеччину в український простір. І мистецтво є елементом навернення до наших глибин, підтвердженням, що ми великого українського роду, і це наша земля”. 

У рамках проекту буде представлена виставка скульпторів, художників, фотохудожників, роботи яких, визнані не тільки в Україні, а й у всьому світі. Класичну та камерну музику як частину елітної культури презентують муніципальний камерний оркестр «Ренесанс» (м. Маріуполь), аматорські колективи та випускники Бахмутського, Маріупольського, Торецького музичних училищ. Окремою окрасою концерту буде виступ випускника Маріупольського музичного училища, талановитого співака Олександра Кривошапка.

Донецький академічний обласний драматичний театр (м. Маріуполь) представить театральну виставу «Слава Героям!».

А головною подією акції стане гала-концерт творчих аматорських колективів Донецької області, де головною лінією буде життя і доля людини через призму культури і широкої української душі регіону.

Нагадаємо, що культурно-мистецька акція «Донеччина-UA: Перезавантаження» триватиме 13-16 червня, в рамках загальноукраїнського проекту культурної інтеграції «Український Донбас», ініційованого Міністерством культури України, організатором якої  виступила Донецька облдержадміністрація.

 

 

версія для друку