українська російська англійська
У Запоріжжі прийнято обласну програму з відшкодування частини суми "теплого" кредиту
15.06.2016 | 10:16
ДЕРЖАВНЕ АГЕНТСТВО З ЕНЕРГОЕФЕКТИВНОСТІ ТА ЕНЕРГОЗБЕРЕЖЕННЯ УКРАЇНИ

Запорізька облрада на черговій сесії прийняла Програму з підвищення рівня енергоефективності Запорізької області на 2016-2020 роки.

В рамках обласної програми населення та ОСББ зможуть придбати в кредит «негазові» котли, енергоефективне обладнання та матеріали.

Програмою передбачено компенсацію з місцевого бюджету частини суми енергоефективного кредиту в таких розмірах: 20% ОСББ та 15% фізичним особам напридбання матеріалівабо обладнання і 10%населенню –на «негазові» котли.Учасники програми матимуть подвійну вигоду. Оскільки відшкодування частини суми «теплого» кредиту надаватиметься з  державного та  обласного бюджетів одночасно.

«Активна участь регіонів у співфінансуванні державної програми стимулювання населення та ОСББ до впровадження енергоефективних заходів пришвидшить реформи енергоефективності, зокрема  у житловому секторі. Сьогодні ця сфера є однією з найенергоємніших і має великий потенціал енергозбереження. Адже 80% житлового фонду зношені і потребують комплексної термомодернізації», - наголосив Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що самотужки вирішити це питання пересічному українцеві складно. Саме тому потрібно об’єднувати зусилля як на державному, так і на місцевому рівні, й разом працювати над підвищенням енергоефективності житлових будинків та здешевленням «теплих» кредитів.

Також Сергій Савчук закликав інші регіони, які ще не долучилися до співфінансування «теплих» кредитів, розробити власні програми та передбачити в своїх бюджетах кошти на їх фінансування.

Довідково

Питання фінансування програми на цей рік розглядатиметься найближчим часом на сесії Запорізької обласної ради.

Загалом на сьогодні прийнято 171 місцеву програму відшкодування частини відсотків/суми за кредитами населення та ОСББ на утеплення.

версія для друку